Tai, ką turite žinoti apie lauko audinius ir užuolaidas | Iksforma

5 dalykai, kuriuos turite žinoti apie lauko audinius ir užuolaidas

Vasarai vis labiau įsismarkaujant ir kaitinant orą, iš savo butų, kambarių, namų su dideliu noru persikeliame į lauką. Vieni laiką leidžia prie ežerų, kiti – keliasi į sodus, sodybas ar terasas, tačiau niekas nepaneigs, kad vasarą laiką norisi leisti estetiškai, gražiai, patogiai ir stilingai – juk atostogų per metus tiek mažai! Kad atostogų ir vasaros laikas lauke būtų kokybiškas, toks, apie kokį svajojate visus metus, kad nereikėtų apie nieką galvoti ir tik mėgautis šiltos saulės spinduliais, svarbu pasirūpinti savo gerbūviu. Būtent juo galima pasirūpinti įsigijus funkcionalias ir kokybiškas lauko užuolaidas bei baldus. Lauko užuolaidos apsaugos jus nuo kaitros, lietaus ir vėjo, smalsių praeivių žvilgsnių, o funkcionalūs lauko audiniai leis atnaujinti ar papuošti visą jūsų terasą arba pavėsinę. Aptarkime 5 pagrindinius dalykus, ką turėtumėte žinoti apie lauko audinius bei lauko užuolaidas.

Norint stilingai papuošti kiemą, terasą ar pavėsinę ir galvojant apie lauko audinius, jums pirmiausia reikėtų žinoti, kam naudojami lauko audiniai, kaip jie gali būti derinami ir stilizuojami, kokios turėtų būti gerų lauko audinių savybės, kokią funkciją jie turėtų atlikti bei kur galima įsigyti tikrai gerų audinių laukui.

Kam naudojami lauko audiniai?

Jei dar neteko išgirsti apie lauko audinius, pirmiausia verta paminėti, kad jie gali būti naudojami ne tik lauko baldams, bet ir užuolaidoms. Jau įprasta, kad lauko baldai gali būti „aptraukti“ įvairiausių raštų audiniais, tačiau lauko užuolaidos dar nebuvo tokios populiarios kaip baldai su minkšta dalimi. Kuo toliau, tuo labiau populiarėja būtent lauko užuolaidos, kurių modeliavimą ir siuvimą žmonės patiki profesionalams.

Lauko užuolaidos populiarėja dėl savo funkcionalumo, stiliaus estetikos, taip pat todėl, kad nesunkiai galima suderinti visą eksterjerą – pasigaminti to paties audinio lauko baldus, terasų užuolaidas, hamakus ar sūpynes, sėdmaišius ar stilingas ir prie visko derančias pagalvėles bei baldų paminkštinimus. Kitaip tariant, lauko audinius galima naudoti tikrai labai plačiai. Svarbu juos tinkamai suderinti, išsirinkti tikrai kokybiškus audinius.

Kaip derinami audiniai lauko baldams ir lauko užuolaidoms?

Jei galvojate, kad lauko baldai, pavėsinių bei terasų užuolaidos ir kiti gaminiai, tokie kaip hamakai, pagalvės, sūpynės ar sėdmaišiai turėtų būti iš vieno ir to paties lauko audinio – jūs smarkiai klystate. Vasarą laukas pilnas spalvų ir žiedų, todėl nereikėtų jų vengti ir savo formuojamame eksterjere.

Šiuo metu idėjų galite pasisemti ir populiariajame „Pinterest“, tačiau jei juo nesinaudojate, galime pasakyti, kad dabar itin populiaru rinktis spalvotus audinius, ypač ryškiai geltoną, alyvuogių žalią, violetinę.

Jei jūsų baldai ryškūs, tačiau vienspalviai, rinkitės gėlėtas ar raštuotas užuolaidas terasai ar pavėsinei ir atvirkščiai. Svarbu, kad raštuose taip pat būtų baldų audinio spalvos ar atspalvio, tuomet jūsų kiemą užpildys tikra spalvų harmonija.

Galite rinktis storesnį audinį lauko baldams, kad jis būtų patvarus ir ilgaamžis, o užuolaidas siūtis iš lengvesnio, labiau perregimo audinio. Nepamirškite ir juostų, kuriomis surišite užuolaidas, kai nenorėsite jų užtraukti. Juostos taip pat gali būti tokio paties audinio kaip užuolaidos ar atkartoti baldų spalvas, raštus.

Be geltonų ar žalių audinių galite rinktis ir marinistinę, jūros temą, džiunglių temą su vyraujančia žalia, tuomet ne tik papuošti audiniais, bet ir dekoruoti jūsų poilsio oazę bus itin lengva.

 

Šviesios lauko užuolaidos

Į kokias lauko audinių savybes atkreipti dėmesį?

Ne paslaptis, kad lauko audiniai turi atlaikyti tikrai daug – vėją, saulę, lietų, šaltį ir sniegą, jei baldai žiemai nėra įnešami į patalpas. Būtent todėl šiuos audinius reikia rinktis itin atsakingai, kad jie būtų ilgaamžiai ir ilgai jums tarnautų.

Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra audinio storis. Storas ir tvirtas audinys tarnaus tikrai ilgiau. Įsivaizduokite, vėlų vasaros vakarą su draugų kompanija leidžiate lauke ant savo pamėgtų baldų. Dažniausias laisvalaikio rūbas yra džinsai, kurių kišenes puošia įvairiausios sagos ir užtrauktukai. Labai dažnai būtent šie rūbų aksesuarai jums sėdint ant minkšto ir netvirto audinio gali jį suplėšyti. Tvirtas ir stiprus audinys nesunkiai atlaikys tokius išbandymus.

Lyjant lietui greičiausiai nenorėsite bėgti į lauką ir užkloti savo lauko baldų ar nukabinti užuolaidų. Būtent todėl audinys turėtų būti impregnuotas, atsparus vandeniui, tinkamas naudoti drėgnose ir vėjuotose vietovėse.

Terasas, žinoma, įsirengiame ten, kur daugiausia saulės spindulių, šviesos, kad leisti laiką jose būtų šilta ir jauku. Audiniai ir saulė nėra patys geriausi draugai – saulė dažnai nublukina ir sugadina spalvingus audinius. Būtent todėl reikėtų atkreipti dėmesį, ar audinį galima naudoti saulėtose vietovėse. Geras, net ryškiaspalvis audinys turėtų tarnauti ilgai ir nenublukti po pirmos vasaros.

Ir, žinoma, pati svarbiausia savybė, kad vis dėlto audinys būtų skirtas laukui. Tik tokiu atveju jis bus ir tvirtas, ir atsparus klimato sąlygoms, todėl džiugins jus ne vieną sezoną.

Kokią funkciją atlieka audiniai lauko užuolaidoms ir baldams?

Natūralu, kad, praleisdami daug laiko terasoje, norime sėdėti joje patogiai ir komfortiškai. Būtent tai ir yra pirminė minkštų lauko baldų funkcija. Sėdint ant medinių ar pintų lauko baldų ilgainiui paskausta nugarą, o štai minkšti baldai tikrai nei jums, nei svečiams nesukels nepatogumo jausmo.

Be kita ko, audiniai lauko baldams ir lauko užuolaidos kuria ir savitą jūsų stilių, kiemui suteikia „veidą“ ir charakterį, todėl grožio funkcija taip pat yra labai svarbi.

Bene svarbiausia terasų bei pavėsinių užuolaidų funkcija – saugoti jūsų privatumą. Vakarojant su draugais jums tikrai nesinori pašalinių žvilgsnių, todėl užsitraukus užuolaidas susikursite savo oazę, tačiau kartu galėsite mėgautis grynu oru.

Lauko audiniai gali apsaugoti ir nuo lietaus, kad jūsų pietų ar vakarėlio su draugais nesugadintų prastas oras. Kadangi audiniai yra impregnuoti, net stiprus lietus pro užuolaidas jums neleis sušlapti. Užuolaidos vakarais saugos ir nuo uodų, o jūsų vaišės bus apsaugotos nuo musių.

Karštą ir saulėtą dieną už užuolaidų galėsite pasislėpti skaitydami knygą ar dirbdami kompiuteriu, kad jus neakintų saulės šviesa, tačiau galėtumėte dirbti, mokytis ar skaityti gryname ore.

Kaip ir kur išsirinkti kokybiškus lauko audinius?

Jei jus tenkina lauko audinių funkcionalumas, belieka tinkamai išsirinkti kokybiškus ir ilgai tarnausiančius audinius. Žinoma, lauko audiniais prekiauja tikrai ne vienas užuolaidų salonas, galima rasti ir jau pasiūtų gaminių, tačiau geriausiai jūsų vizijas ir lūkesčius išpildys didelę patirtį sukaupę specialistai ir kokybę itin vertinantys salonai.

Užuolaidų salonuose „Iks Forma“ galite rasti pačių įvairiausių, kokybiškų audinių lauko baldams ir užuolaidoms. Specialistai čia tikrai padės išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkančius audinius, o ilgametę patirtį turintys meistrai pasiūs užuolaidas pagal jūsų vizijas.

Salonus „Iks Forma“ galima rasti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, taip pat konsultuotis bei įsigyti kokybišką, aukšto lygio produkciją galima ir internetu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *