Dekoratyvinės pagalvės: naudingi dizainerių patarimai | IKS forma

Dekoratyvinės pagalvės: naudingi dizainerių patarimai, padėsiantys išsirinkti

Dekoratyvinės pagalvės – tai unikali namų puošmena, suteikianti erdvei jaukumo bei elegancijos. Be to, kad atrodo patraukliai, dekoratyvinės pagalvės tampa dar ir praktišku interjero elementu: ant jų galima patogiai prigulti trumpai poilsio akimirkai. Dėl šių priežasčių svarbu žinoti, kaip tinkamai išsirinkti dekoratyvines pagalves. UAB ,,Iks Forma“ dizaineriai pateikia naudingų patarimų, į ką atkreipti dėmesį renkantis dekoratyvines pagalves namams.

Pagalvėlės: svarbiausi pasirinkimo kriterijai

Nusprendus kambarį padailinti dekoratyvinėmis pagalvėlėmis, naudinga žinoti, kad pagalvėlės turėtų būti ne tik estetiškai atrodančios, tačiau taip pat funkcionalios ir praktiškos. Dėl to pagalvėlių pasirinkimas neretai gali tapti nelengva užduotimi. Tam, kad būtų lengviau apsispręsti, kokius gaminius geriausia įsigyti, UAB ,,Iks Forma“ dizaineriai įvardija pagrindinius kriterijus, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis pagalvėles.

  • Kokybė. Tai – vienas svarbiausių kriterijų renkantis bet kokius gaminius, tarp jų ir pagalvėles. Aukštos kokybės, rinkoje gerai žinomo gamintojo ar pardavėjo dekoratyvinės pagalvės – pasiūtos iš patvarių medžiagų bei tarnaujančios ilgą laiką.
  • Praktiškumas. Rinkdamiesi pagalvėles, skirkite dėmesį praktiškumui. Pavyzdžiui, jei ieškote dekoratyvinių pagalvių vaikų kambariui, turėkite omenyje, kad mažyliai gali jas išpurvinti, todėl pagalvėles teks skalbti dažniau nei įprasta. Tokiu atveju geriausia įsigyti pagalvėles, kurias galima skalbti, arba apvilkti jas pagalvių užvalkalais, kuriuos, esant poreikiui, taip pat galima išplauti.
  • Funkcionalumas. Nors dekoratyvinės pagalvėlės dažniau pasirenkamos kaip interjero akcentas, tačiau neretai jos tampa ir miego atributu. Ant pagalvėlių galima trumpam prigulti pailsėti, todėl, renkantis jas, verta atkreipti dėmesį ir į jų funkcionalumą. Pavyzdžiui, jei pagalvėlės bus naudojamos ne tik erdvei papuošti, naudinga apsvarstyti pagalvėlių be jokių siuvinėjimų karoliukais ar kitomis stambiomis detalėmis pasirinkimą, kadangi ant jų padėjus galvą ar atsirėmus, bus jaučiamas diskomfortas. Taip pat verta pagalvoti ir apie pagalvėlių kietumą: rinksitės kietas, ar minkštesnes dekoratyvines pagalves.
  • Esamas interjeras. Siekiant namus pripildyti jaukumo bei elegancijos, renkantis pagalvėles labai svarbu atkreipti dėmesį į esamą erdvės interjerą. Griežtų taisyklių, prie ko derinti šį mažą interjero akcentą, nėra, tačiau verta žinoti, kad dekoratyvinės pagalvėlės gali neatpažįstamai pakeisti bet kurios erdvės įvaizdį. Siekdami namuose sukurti stilistinę harmoniją, derinkite pagalvėlių spalvas prie baldinių audinių atspalvių. Jei Jūsų namuose vyrauja modernus interjeras, galite drąsiai eksperimentuoti ir rinktis ryškių spalvų pagalvėles, pavyzdžiui: jei Jūsų svetainėje yra pilka sofa, prie jos puikiai derės ryškios geltonos ar garstyčių spalvos dekoratyvinės pagalvėlės.

Dekoratyvinės pagalvės: pagrindinės pasirinkimo klaidos bei patarimai, kaip jų išvengti

Ieškant estetiškai atrodančios bei skoningai į esamą erdvės stilių įsiliejančios dekoratyvinės pagalvės neretai neišvengiama ir pasirinkimo klaidų. Tad kokios pagrindinės dekoratyvinių pagalvių pasirinkimo klaidos bei kaip jų išvengti?

  • Pasirenkamos netinkamo dydžio dekoratyvinės pagalvės. Nors dekoratyvinės pagalvės būna įvairiausių dydžių, žmonės neretai suklysta ir įsigyja netinkamus. Kalbant apie tinkamus pagalvių dydžius, egzistuoja viena paprasta taisyklė: didelės pagalvės – dideliems baldams, mažos – mažiems, nes, pavyzdžiui, fotelyje didelė dekoratyvinė pagalvėlė neatrodys stilingai, o masyvioje sofoje smulki pagalvėlė paprasčiausiai ,,prapuls“.
  • Derinama per daug spalvų interjere. Daug vyraujančių spalvų interjere – nėra geras sprendimas. Tad nepersistenkite su spalvomis ir nesirinkite daugiau nei dviejų skirtingų atspalvių pagalvėlių, kadangi tai ne tik atrodys neestetiškai, tačiau taip rizikuosite sukurti stilistinį chaosą.
  • Pasirenkamas netinkamas dekoratyvinių pagalvių dizainas. Dažnas mano, kad graži dekoratyvinė pagalvėlė dailiai atrodys ir interjere, tačiau tai – nevisiškai tiesa. Tiksliau kalbant, patraukliai atrodanti pagalvėlė dera ne prie visų interjerų, todėl labai svarbu žinoti, kuriais atvejais kokią pasirinkti. Pavyzdžiui, įspūdingais raštais marginta dekoratyvinė pagalvė dera klasikinio stiliaus erdvėje ar prie vienspalvių baldų, tačiau visiškai netinka prie šiuolaikiško interjero ar itin modernios sofos.

Kėdžių pagalvėlės: skirkite dėmesį patogumui bei praktiškumui

Jei dekoratyvinės pagalvėlės sofoms dažniau pasirenkamos kaip interjero detalė, tai kėdžių pagalvėlės dažniau įsigyjamos dėl savo praktiškumo bei funkcionalumo. Kėdžių pagalvėlės taip pat padeda apsaugoti kėdes nuo įvairių įbrėžimų bei kitų pažeidimų.

Rinkdamiesi kėdžių pagalvėles, skirkite dėmesį patogumui, kad galėtumėte ilgą laiką komfortiškai sėdėti prie pietų stalo. Jei Jums labiau patinka sėdėti ant kietesnės sėdimosios dalies, tuomet rinkitės kietesnes pagalvėles, priešingu atveju – minkštesnes kėdžių pagalvėles. Taip pat atkreipkite dėmesį į kėdžių pagalvėlės formą: ar Jums bus patogesnė apvali, ar kvadratinė kėdžių pagalvėlė.

Siekiant palaikyti švarą, patariama rinktis iš praktiškų, lengvai prižiūrimų baldinių audinių pasiūtas kėdžių pagalvėles, kadangi jos bus dažniau naudojamos nei įprastos dekoratyvinės pagalvės. Pavyzdžiui, veliūrinės kėdžių pagalvėlės gali greitai nusidėvėti, todėl jas verčiau rinktis tuo atveju, jei dekoratyvinės pagalvės bus naudojamos tik kaip interjero puošmena. Taip pat nereikėtų rinktis įvairiais dekoro elementais, pavyzdžiui, karoliukais, stambiais kutais, dirbtiniu kailiuku ir pan. dailintų kėdžių pagalvėlių, nes paprasčiausiai gali būti nepatogu ant jų sėdėti arba įvairios dekoracijos gali kitaip trukdyti kėdžių pagalvėlėms atlikti pagrindinę funkciją.

Pagalvėlės kėdėms: derinkite jas prie valgomojo ar virtuvės interjero

Kaip ir kitos dekoratyvinės pagalvės, taip ir pagalvėlės kėdėms turėtų būti derinamos prie virtuvės ar valgomojo interjero. Rinkitės skirtingų atspalvių, formų, dydžių bei kt. pagalvėles kėdėms, kad sukurtumėte stilingą, jaukią bei elegantišką namų erdvę.

Dekoratyvinės pagalvės internetu – greitas ir patogus būdas atrasti reikiamus gaminius

Dekoratyvinės pagalvės internetu – tai greitas bei patogus būdas neišeinant iš namų išsirinkti ir įsigyti reikiamus gaminius. Ieškančius išskirtinio dizaino, aukštos kokybės funkcionalių bei praktiškų dekoratyvinių pagalvių bei kėdžių pagalvėlių, jau 25 metus veiklą plėtojanti UAB ,,Iks Forma“ maloniai kviečia pasižvalgyti po internetinę parduotuvę www.iksforma.lt ir išsirinkti unikalias interjero dekoro detales svetainei, miegamajam, virtuvei bei kitoms namų erdvėms. Čia atrasite itin platų, kruopščiai atrinktą bei nuolat atnaujinamą įvairių dydžių, spalvų, iš skirtingų audinių pasiūtų ir kt. dekoratyvinių pagalvių ir kėdžių pagalvėlių asortimentą. Be produkcijos, pristatomos internete, didžioji dalis įmonės prekiaujamų dekoratyvinių pagalvių parduodamos užuolaidų salonuose, įsikūrusiuose didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Esant poreikiui, ilgametę patirtį sukaupę salonuose dirbantys dizaino specialistai pakonsultuos Jus rūpimais stiliaus klausimais bei padės atrasti reikiamus gaminius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *