Dekoratyvinės pagalvės: praktiški stiliaus patarimai, kaip dekoruoti interjerą

Dekoratyvinės pagalvės: praktiški stiliaus patarimai, kaip dekoruoti interjerą

Dekoratyvinės pagalvės – tai unikalus interjero dekoro elementas, pripildantis namų erdvę jaukumo ir elegancijos. Skoningai suderinus dekoratyvines pagalves ir kitas interjero detales galima sukurti išties išskirtinį bet kokio stiliaus kambario vaizdą. UAB ,,Iks Forma“ dizaino ekspertai pateikia naudingų ir praktiškų stiliaus patarimų, kaip namų erdvę papuošti dekoratyvinėmis pagalvėmis.

Pagalvėlės: jomis dekoruodami namų erdvę, žaiskite su spalvomis

Skirtingų gamintojų bei pardavėjų siūlomos pagalvėlės stebina savo spalvų įvairove. Tad šiuo privalumu verta pasinaudoti ir planuojant savo namų interjerą.

Rinkdamiesi dekoratyvines pagalvėles, atkreipkite dėmesį jų spalvas. Visgi griežtų taisyklių, prie ko derinti šios nedidelės interjero detalės spalvas, nėra, tačiau verta žinoti, kad skoningai parinktos dekoratyvinės pagalvėlės gali išties neatpažįstamai pakeisti bet kurios namų erdvės įvaizdį. UAB ,,Iks Forma“ dizaineriai pateikia keletą praktiškų stiliaus idėjų ir patarimų, kaip kambaryje derinti pagalvėlių ir kitų interjero elementų spalvas.

  • Kurkite spalvų harmoniją kambaryje. Jei Jūsų kambaryje vyrauja panašūs atspalviai, pavyzdžiui, smėlio, aukso spalvos ar pan., ir toliau norite išlaikyti šią stilistinę harmoniją, rinkitės tokių pačių spalvų dekoratyvines pagalvėles. Dekoratyvines pagalves derinkite prie užuolaidų, baldų arba sienų spalvos. Toks kambario dekoravimo būdas labiausiai patiks klasikos ir skandinaviško stiliaus gerbėjams.
  • Paverskite pagalvėles interjero dekoro akcentu. Jei savo pasirinktoje namų erdvėje norite turėti interjero akcentą, kuris ne tik papuoš kambarį, bet ir taps visų dėmesį atkreipiančia dekoro detale, įsigykite spalvotų dekoratyvinių pagalvių. Šis sprendimas ypač aktualus modernaus ar industrinio stiliaus mėgėjams. Rinkdamiesi dekoratyvines pagalvėles, nebijokite eksperimentuoti bei žaisti net ir su ryškiomis spalvomis – būtent tai padės sukurti išties patrauklų bei išskirtinį interjero dizainą. Pavyzdžiui, jei Jūsų svetainėje yra juodi minkštieji baldai, prie jų labai derės ryškios raudonos ar geltonos dekoratyvinės pagalvėlės. Jei kambaryje vyrauja šviesesni ir/ar tamsesni pilki tonai, erdvę pagyvinsite pasirinkdami spalvingas pagalvėles: tamsiai žalias, ryškiai mėlynas, rausvas ir kt.
  • Tarpusavyje derinkite vienspalves ir raštuotas dekoratyvines pagalvėles. Išties unikaliai dekoruoti kambarį galite tarpusavyje derindami vienspalves ir raštuotas dekoratyvines pagalves. Tačiau čia svarbu paminėti keletą svarbių dalykų, kadangi ne visais atvejais toks pasirinkimas yra geras. Pavyzdžiui, jei Jūsų kambaryje vyrauja daugiau nei keletas skirtingų spalvų, verčiau nesirinkite kitokių papildomų atspalvių, taip pat raštuotų pagalvėlių, nes tokiu atveju erdvė atrodys neestetiškai. Raštuotų dekoratyvinių pagalvėlių taip pat nesirinkite, jei Jūsų minkštieji baldai yra raštuoti: čia labiau tiks vienspalvės pagalvėlės (tokios spalvos, kokios yra minkštuosiuose balduose).

Vienspalvėmis ir raštuotomis pagalvėlėmis labiausiai tiktų dekoruoti tokią erdvę, kurios interjere vyrauja vienodi arba panašūs atspalviai. Pavyzdžiui, Jūsų kambario interjeras yra pilkų (šviesesnių ir tamsesnių) atspalvių. Tokiu atveju erdvę galite dekoruoti labiausiai patinkančiomis raštuotomis ir vienspalvėmis pagalvėlėmis, kurios skoningai dera tarpusavyje.

Ieškote stilingų bei išskirtinio dizaino dekoratyvinių pagalvėlių savo namams? Apsilankykite UAB ,,Iks Forma“ internetinėje www.iksforma.lt arba fizinėse parduotuvėse, įsikūrusiose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, ir išsirinkite dekoratyvines pagalvėles iš plačios bei nuolat atnaujinamos įvairių spalvų bei raštų gaminių gausos.

Dekoratyvinės pagalvės: rinkitės skirtingų dydžių dekoro detales

Siekdami atnaujinti ar sukurti visiškai naują interjero dizainą, galite naudoti ne tik įvairių spalvų bei raštų, tačiau taip pat ir skirtingų dydžių dekoratyvines pagalves. Tačiau čia svarbu nesuklysti ir pasirinkti tinkamo dydžio pagalves.

Kalbant apie tinkamus ir netinkamus dekoratyvinių pagalvių dydžius, svarbu atminti vieną paprastą taisyklę: didelės pagalvės – dideliems baldams, mažos – mažiems. Pavyzdžiui, masyviame fotelyje didelė dekoratyvinė pagalvė neatrodys itin estetiškai, o didelėje sofoje smulki pagalvėlė paprasčiausiai ,,prapuls“.

Išties originalus namų erdvės dekoravimo pagalvėlėmis sprendimas – skirtingų dydžių pagalvėlių derinimas. Įvairių dydžių pagalvėlėmis geriausia dekoruoti sofą svetainėje arba lovą miegamajame. Tačiau erdvės dekoravimas įvairių dydžių pagalvėmis nereiškia, kad ant pasirinkto baldo turite sudėlioti dešimtį skirtingų pagalvėlių. Pakaks ant baldo sudėlioti, pavyzdžiui, dvi didesnes ir dvi mažesnes pagalvėles, kad erdvė atrodytų stilingai.

Kėdžių pagalvėlės: svarbu ne tik dizainas, bet ir praktiškumas

Kėdžių pagalvėlės, kaip ir dekoratyvinės pagalvėlės, paprastai pasirenkamos atsižvelgiant į esamą erdvės interjero dizainą. Pagalvėles kėdėms rekomenduojama derinti prie svetainės, valgomojo baldų ar sienų spalvos.

Vis tik, renkantis kėdžių pagalvėles, priešingai nei dekoratyvines pagalves, labai svarbus tampa ne tik jų dizainas, bet ir praktiškumas. Pagalvėles kėdėms patariama rinktis ne tik tokias, kurios nereikalauja ypatingos priežiūros (pavyzdžiui, pagalvėlės turi užvalkalą, kurį patogu nuimti bei išskalbti), tačiau taip pat ir tas, kurios yra patogios naudoti. Pavyzdžiui, dekoratyvinės pagalvėlės su kutais puikiai tinka dekoruoti sofą ar lovą, kadangi ten jos bus mažiau naudojamos. Tačiau tokios pagalvėlės ant kėdžių bus labai nepraktiškos, kadangi greičiau susidėvės. Be to, tokios pagalvėlės kėdėms gali būti per minkštos ir ant jų būtų nepatogu sėdėti.

Dekoratyvinės pagalvės internetu – puikus pasirinkimas taupantiems laiką

Dekoratyvinės pagalvės internetu – idealus sprendimas taupantiems laiką, kadangi reikiamus gaminius galima įsigyti neišėjus iš namų. Jei ieškote aukštos kokybės, unikalaus dizaino, praktiškų bei funkcionalių dekoratyvinių pagalvių ar pagalvėlių kėdėms, apsilankykite jau 25 metus veiklą plėtojančios UAB ,,Iks Forma“ internetinėje parduotuvėje www.iksforma.lt. Čia atrasite itin platų, kruopščiai atrinktą bei nuolat atnaujinamą įvairių dydžių, spalvų, iš skirtingų audinių pasiūtų ir kt. dekoratyvinių pagalvių ir kėdžių pagalvėlių asortimentą įvairioms namų erdvėms: svetainei, virtuvei, miegamajam ir kt. Klientų patogumui, užsakymus pristatome visoje Lietuvoje ir užsienyje. Užtikriname puikų kainos bei kokybės santykį.

Jei abejojate ar nežinote, kokias dekoratyvines pagalves geriausia pasirinkti, ilgametę patirtį sukaupę dizaineriai ne tik pakonsultuos Jus rūpimais klausimais, tačiau taip pat padės skoningai suderinti skirtingas interjero dekoro detales.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *