Lauko audiniai: kaip išsirinkti ir prižiūrėti terasų užuolaidas? | Iksforma
Audiniai lauko užuolaidoms

Lauko audiniai: kaip išsirinkti ir prižiūrėti terasų užuolaidas, kad jos nepabostų ir ilgai tarnautų?

Jau išsirinkti vidaus užuolaidas, kad jos derėtų prie interjero, puoštų namus, bet tuo pačiu būtų ir stilingos, ir praktiškos – tikrai sudėtinga misija. Rodos, lauko užuolaidas išsirinkti yra dar sunkiau. Dažnai baiminamasi, kad terasų užuolaidos nubluks, greitai bus pažeistos įvairaus klimato ir jas reikės dažnai keisti. Tačiau taip tikrai nėra. Jei atliksite šiokius tokius namų darbus ir išsirinksite patvarias bei kokybiškas užuolaidas lauko pavėsinei ar terasai, jos jums tarnaus tikrai labai ilgai. Tad kaip išsirinkti stilingus, praktiškus ir patvarius lauko audinius?

Svarbu rinktis laukui tinkamą audinį

Pirmiausia, norint, kad audiniai lauke būtų ilgaamžiški, svarbu atkreipti dėmesį į audinio savybes ir pritaikomumą lauko sąlygoms. Terasų užuolaidos turėtų būti siuvamos iš tvirto ir stipraus audinio. Geriausia, jei jis bus impregnuotas ir atsparus vandeniui – tuomet lietingas oras, nuolatinis sušlapimas ir išdžiūvimas audiniui nepadarys jokios žalos.

Taip pat svarbu, kad audiniai lauko baldams ar užuolaidoms būtų tinkami naudoti drėgnose, vėjuotose ir saulėtose vietose. Pasirinkę tokius audinius jūs nesuksite galvos, kad saulė nugers medžiagos spalvą ar vėjas, stipriau plazdendamas terasos užuolaidas, jas įplėš.

Atkreipkite dėmesį ir į tai, ar audinys yra skirtas laukui. Tai jums padės išsiaiškinti užuolaidų salonų specialistai, kurie tikrai jums parinks idealiai tinkantį audinį.

Iš karto nuspręskite, kokių lauko užuolaidų terasai norite, kokias funkcijas jos turi atlikti

Kad laikui bėgant nereikėtų keisti užuolaidų lauko terasai ar lauko baldų audinių vien dėl to, kad „nepataikėte“ išsirinkti to, kas būtų gražu ir praktiška, renkantis užuolaidas atkreipkite dėmesį į dar kelis svarbius dalykus.

Visų pirma, labai svarbu, kad lauko audiniai nebūtų tarsi greitoji mada – skirti tik vienam sezonui. Pagalvokite, ar audinys dera ne tik prie bendro kiemo vaizdo, bet ir jūsų asmenybės. Jei jūs esate natūralumo ir pastelinių ar žemės spalvų šalininkas, nesirinkite įmantriai marginto audinio tik dėl to, kad žurnale matėte naujausių tendencijų iliustracijas. Vaizdas ne pagal jūsų charakterį greitai atsibos ir net ims erzinti, o galiausiai, kaip ir visa greitoji mada, greitai taps nebemadingas ir natūralu, kad netrukus vėl patirsite išlaidas keisdami lauko terasos ar pavėsinės užuolaidas.

Nesirinkite itin plonų audinių. Jie gal ir gražiai plevens vėjyje, tačiau neatliks jokių funkcijų – neapsaugos jūsų privatumo, nepaslėps nuo saulės ar lietaus. Todėl labai svarbu, kad renkantis audinius lauko užuolaidoms, iš karto nutartumėte, kokias funkcijas jie turi atlikti.

Jei norite ypatingo privatumo nuo praeivių žvilgsnių, kuomet vasaros vakarus leisite su draugais, nenorite, kad terasa prikaistų ir joje jaustumės it pirtyje, galite rinktis Blackout užuolaidas. Blackout užuolaidos beveik nepraleidžia saulės spindulių, todėl jūsų terasa ar pavėsinė gali būti vėsi priedanga nuo karštos saulės, o vakare, jaukiai įsitaisius terasoje, pasislėpsite nuo praeivių ir kaimynų. Be to, sunkių Blackout tipo užuolaidų taip lengvai nepakels vėjas, jos itin tvirtos ir gana sunkios. Tokios temdančios užuolaidos tikrai bus pasiteisinęs pirkinys.

Galite rinktis šviesos nepraleidžiančias ir kitokio tipo, ne Blackout, užuolaidas. Net ir įjungus ryškią šviesą, vakare niekas nematys, ką jūs veikiate savo privačioje erdvėje. Tokios funkcijos tikrai neatliktų plono audinio, lengvos, perregimos užuolaidos, kurios jus geriausiu atveju apsaugotų tik nuo vakare suaktyvėjančių uodų, bet ne nuo lietaus, vėjo ar smalsuolių akių.

lauko terasa baltos užuolaidos

Venkite audiniams „pavojingų“ vietų, saugokite nuo stipraus vėjo

Kad ir koks jūsų pasirinktas audinys stiprus, storas ir patvarus ar lengvai prižiūrimas, vis dėl to jį reikėtų kiek pasaugoti. Jei norite, kad lauko užuolaidos išties būtų ilgaamžės, stenkitės, kad šalia terasos ar pavėsinės nebūtų medžių ar krūmų su intensyvių spalvų, gausiomis žiedadulkėmis. Beržai, kai kurie krūmai, turintys geltonas, lipnias ir lakias žiedadulkes, jūsų lauko audiniams tikrai nepridės grožio. Jei šalia terasos, kurioje kabinsite užuolaidas, yra tokių augalų, jums užuolaidas reikės žymiai dažniau skalbti, valyti, o kai kurios dėmės gali visai neišsiplauti. Tokiu atveju geriau rinkitės spalvą, ant kurios taip nesimatys žiedadulkių, arba stenkitės išvengti audinio ir intensyviai žydinčių augalų sąlyčio.

Lygiai taip pat reikėtų saugoti užuolaidas nuo vėjo. Jei diena itin vėjuota, geriau susekite ar suriškite savo užuolaidas, kad vėjas jų neplėšytų. Susegtas užuolaidas vėjas daug mažiau kedens ir išvengsite ne tik įplyšimų užkliuvus už baldų ar kitų paviršių, bet ir nuolatinio taisymo, kad terasos užuolaidos gražiai kristų.

Reguliariai prižiūrėkite lauko užuolaidas

Norint, kad kiekvienas daiktas tarnautų kuo ilgiau, reikia jį reguliariai prižiūrėti. Taip pat ir užuolaidas lauko terasai reikėtų skalbti, neleisti įsisenėti dėmėms. Gerai tai, kad lauko audinius nėra taip sunku valyti ir prižiūrėti, kaip, pavyzdžiui, vidaus audinius. Lauko audinių technologija, jų atsparumas drėgmei ir saulės spinduliams išsprendžia daugelį galinčių kilti problemų.

Tačiau būtent dėl šios priežasties, įsigydami lauko užuolaidas turėtumėte paklausti specialistų, kaip tinkamai prižiūrėti tokį audinį. Kiekvienas gamintojas tikrai pateikia priežiūros instrukciją, todėl patyrę specialistai jums patars, ką daryti ir ko negalima daryti su įsigytu audiniu. Lauko baldų audinius gali užtekti tik pavalyti nuo dulkių ar nubraukti lietaus lašus, o štai užuolaidas gali tekti skalbti ar pavalyti nedidelę dėmelę tam skirtomis priemonėmis. Sušlapusias užuolaidas norint kuo greičiau išdžiovinti, geriausia bus išskleisti ir palikti lygias, kad jos greičiau ir be jokių nepageidaujamų susiglamžymų išdžiūtų.

Pasiruoškite žiemai

Kad ir koks tvirtas bei ilgaamžis jūsų terasos užuolaidų audinys, žiemą jį reikėtų labiau pasaugoti, nes didelis šaltis tikrai gali pakenkti. Geriausia, jei turite galimybę, žiemą užuolaidas nuimti ir pasidėti viduje, tuomet jūsų įsigyta terasos puošmena kartu pasitiks tikrai daug vasarų. Žinoma, tokios problemos išvengsite, jei terasa yra įstiklinta ir žiemą jūs tiesiog galite užverti langus.

Jei visgi nesiruošiate užuolaidų nukabinti ir pasidėti, žiemą jas sustumkite į vieną vietą ir palikite surištas, kad audinys gautų kuo mažiau vėjo, sniego, jis būtų kuo mažiau blaškomas ir talžomas.

Kitus lauko audinius, pavyzdžiui, lauko baldų paviršių, geriausia uždengti, jei neturite galimybės jų įnešti į vidų.

Rinkitės patikimus, patyrusius gamintojus, tiekėjus ar užuolaidų salonus

Ne veltui sakoma, kad šykštus moka du kartus. Jei susiruošėte įsigyti ilgaamžį, patikimą, ilgai tarnausiantį lauko audinį ir iš jo pasisiūti terasos užuolaidas, turite suprasti, kad reikia dėmesį kreipti ne tik į grožį, bet ir į patikimą audinių gamintoją bei užuolaidų saloną, iš kurio įsigysite gaminį. Rinkitės žinomą, ilgametę patirtį sukaupusį saloną su profesionaliais darbuotojais, kurie ne tik galės pakonsultuoti dėl audinio pasirinkimo, bet ir kokybiškai pasiūti jums dailiai krentančias lauko užuolaidas. Tą puikiai gali padaryti ir daugiau nei 25-erius metus Lietuvoje dirbantis „Iks Forma“ užuolaidų salonas ir profesionali jo komanda. „Iks Forma“ salonus galite rasti Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, taip pat internete, www.iksforma.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *