Lauko užuolaidos | Audiniai baldams | Kaip išsirinkti? | Iksforma

Lauko užuolaidos ir baldiniai audiniai: kodėl jie reikalingi ir kaip išsirinkti tinkamus?

Šaltojo sezono Lietuvoje žymiai mažiau nei šiltojo, kada visi laiką leidžia balkone, kieme, sode ar gamtoje. Būtent todėl labai populiaru pasirūpinti vieta, kurioje bus galima leisti laiką su šeima ir draugais. Tam idealiai tinka pavėsinės, terasos su lauko baldais bei nuo vėjo, vabzdžių ir nepageidaujamų žvilgsnių saugančiomis lauko terasų užuolaidomis. Patogius lauko baldus, ant kurių praleisite ne vieną valandą, nėra lengva išsirinkti. Kieti mediniai ar pinti baldai tikrai nebus patogūs, o priežiūros reikalaus net daugiau, nei minkšti, todėl geriausia rinktis minkštus lauko baldus su tam skirtais audiniais. Tad apžvelkime, kaip išsirinkti audinius lauko baldams ir užuolaidas lauko terasai.

Kokie užuolaidų ir baldų audiniai yra skirti laukui?

Pirmiausia turime išsiaiškinti, kodėl lauko baldai bei užuolaidos negali būti pagaminti naudojant tuos pačius audinius, kaip ir kambaryje.

Vėjas, lietus, naktį krentantys rasos lašai, tiesioginiai saulės spinduliai – tai tik maža dalis klimato veiksnių, kurie veikia jūsų terasose ar pavėsinėse stovinčius lauko baldus, kabančias lauko užuolaidas, hamakus, sūpynes, sėdmaišius. Būtent dėl šių gamtos veiksnių turite rinktis lauko audinius. Įsivaizduokite, kas nutiktų veliūro sofai, stovinčiai lauke ant saulės ir lietaus. Greičiausiai saulė ją nublukintų rekordiškai greitai, po lietaus ji džiūtų labai ilgai, o nepraėjus nė metams tiesiog sudiltų ir suplyštų. Būtent todėl lauko baldams reikalingi specialūs audiniai.

Lauko audiniai – tai atskira audinių rūšis, pasižyminti ypatingu tvirtumu, neretai ir atsparumu drėgmei. Lauko audiniai taip pat turi išsiskirti ypatinga apsauga nuo lietaus, saulės ir kitų išorės veiksnių bei tarnauti ne vienerius metus.

Dažniausiai lauko audiniai yra impregnuoti, tai reiškia atsparūs vandeniui. Tvirtumas ir stiprumas reikalingi tam, kad audinys ne taip stipriai bluktų saulėje ir neirtų nuo jos poveikio. Tokie audiniai tinkami naudoti drėgnose, vėjuotose ir saulėtose erdvėse.

Kadangi lauko audiniai yra universalūs, tinka tiek baldams, tiek užuolaidoms, hamakams ar sūpynėms, jums bus itin lengva išlaikyti vientisą eksterjero stilių, tarpusavyje suderinti ir lauko baldus, ir terasos užuolaidas. Vienodos spalvos bei tekstūros audinys papuoš kiemą ir taps akcentu. Audinį galite derinti prie terasos lentelių, stogo, lauko durų arba rinktis neutralų, šviesų, o gal net itin ryškų, kaip akcentą, kuris neatpažįstamai pakeis kiemo vaizdą.

Lauko terasų ir pavėsinių užuolaidos – praktiškas ir stilingas lauko akcentas

Lietuvoje įprasta, kad kiekviena namų valda yra apie 6 arų ploto, todėl, ypač mieste, kaimynų turime iš visų pusių. Pavėsinės ar terasos tokiame sklype pasistatyti taip, kad ji būtų niekam nematoma, nepavyks. Vakarodami su draugais mažiausiai norime, kad mus kaustytų kaimynų ar gatvės praeivių žvilgsniai, todėl čia į pagalbą gali ateiti lauko pavėsinių bei terasų užuolaidos, kurios dar šiek tiek sulaikys ir už jų sklindantį jūsų bei svečių juoką. Jau nekalbant apie tai, kad užuolaidos papildomai sukurs ir jaukumo jausmą, taip pat taps itin stilinga detale tiek jas užtraukus, tiek susegus terasos ar pavėsinės kampuose.

Dar vienas lauko užuolaidų pliusas – apsauga nuo vėjo, gaivaus vasariško lietaus ar įkyrių vabzdžių. Lauko užuolaidos yra sunkios, gražiai krentančios, todėl, jas užtraukus, net vėsesnį vakarą galėsite mėgautis lauku, tačiau nesušalti pakilus vėjui. Taip pat jos apsaugos nuo lietaus, nes yra nepralaidžios vandeniui, impregnuotos, tad sunkios užuolaidos lietaus lašus puikiai sulaikys.

Užuolaidoms galima rinktis polipropileno audinį, poliesterį ar šimtaprocentinį akrilo audinį. Užuolaidų centras „Iks forma“ gali pasiūlyti įvairių spalvų stilingų audinių lauko užuolaidoms. Papuoškite savo lauko terasą ar kitą norimą vietą stilingais užuolaidų audiniais, atspariais neigiamiems aplinkos veiksniams: vandeniui, vėjui ir saulei. Rinkitės iš stilingų, prašmatnių bei kokybiškų lauko audinių užuolaidoms, kuriuos rasite internetinėje parduotuvėje www.iksforma.lt, taip pat ir fizinėse parduotuvėse. Kreipkitės į „Iks Forma“ specialistus dėl detalesnės konsultacijos ir jums bus pasiūlyti jūsų poreikius atitinkantys audiniai bei spalvos.

Lauko baldų patogumas ir patvarumas slypi audiniuose

Dėl lietaus ir saulės įtakos dažnai pasirenkame pintus ar medinius lauko baldus. Tačiau ir juos reikia impregnuoti, dažyti, lakuoti bei kitaip prižiūrėti, o jie nėra tokie patogūs, kaip minkšti baldai. Daugelis bijo laukui rinktis minkštus baldus arba renkasi odą, dermantiną, eko odą, kuriuos dar labiau „nugeria“ saulė, jie trūkinėja ir plyšta.

Minkštų lauko baldų bijoti nereikia. Tereikia pasirinkti lauko baldams skirtą audinį, kuris bus impregnuotas, atsparus vandeniui, tvirtas ir stiprus. Šios savybės užtikrins, kad minkšti lauko baldai tarnautų ilgai, o jums nereikės jų nešti į uždaras patalpas, dangstyti plėvelėmis ar kitaip saugoti.

Žinoma, jei jūsų terasa arba pavėsinė įstiklinta ir ten nepatenka lietus ar tiesioginės saulės spinduliai, jūs galite rinktis bet kokius baldams tinkančius audinius, tačiau jei baldai gauna bent šiek tiek saulės ir lietaus, vėjo, tuomet verta išsirinkti lauko baldams ir užuolaidoms skirtus universalius audinius.

Audiniai lauko baldams yra tokie patys, kaip ir terasų užuolaidoms. Čia puikiai tinka akrilo audinys, poliesteris, įvairūs kiti impregnuoti audiniai, kuriuos jums gali rekomenduoti „Iks Forma“ specialistai. Iš tokios medžiagos galėsite gaminti ne tik minkštas lauko baldų dalis, bet ir sėdmaišius, lauko baldų pagalvėles.

Lauko baldų audiniai nebūtinai bus šiurkštūs ar kieti, stori, vienspalviai. Jūs galite išsirinkti tikrai stilingų, spalvingų, minkštų, tačiau atsparių audinių. „Iks Forma“ siūlomi baldiniai audiniai lauko baldams yra impregnuoti ir atsparūs vandeniui, todėl galėsite būti užtikrinti maksimalia apsauga nuo drėgmės. Lauko baldiniai audiniai pasižymi ypatingu tvirtumu ir stiprumu, todėl yra tinkami net ir sūpynėms ar hamakams gaminti.

Fotelis prie lauko užuolaidų

Lauko baldų audinių bei lauko užuolaidų galima įsigyti gyvai ir internetu

Nepaisant to, kad žinome, kokį audinį reikėtų rinktis lauko baldams ar užuolaidoms, dažnai kyla įvairiausių klausimų. Geriausia, kad atsakymus į tuos klausimus pateiktų patyrę, kvalifikuoti specialistai, o pasiūlyti audiniai atitiktų lūkesčius, kainos ir kokybės santykį. Šis pirkinys ilgalaikis, todėl tikrai verta konsultuotis su savo srities profesionalais gyvai ar internetu.

Užuolaidų salonai „Iks Forma“ dirba jau 25-erius metus, nuo vienos mažos parduotuvėlės savo veiklą yra išplėtę į salonus Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, taip pat audiniais bei įvairiomis detalėmis prekiauja internete, tinklalapyje www.iksforma.lt, todėl konsultuotis su profesionalia specialistų komanda galima iš kiekvieno Lietuvos bei užsienio kampelio.

Salonuose „Iks Forma“ dirba kompetentingi, ilgametę patirtį turintys savo srities profesionalai. Būtent tai padeda parinkti, sumodeliuoti sudėtingiausius tekstilės gaminius nuo paprastų užuolaidų iki mechaninių, vertikalių stogo dekoracijų, atsižvelgiant į interjero subtilumus ir kiekvieno kliento poreikius.

Išsirinkite aukštos kokybės, žinomų, patikimų gamintojų audinius iš „Iks forma“ salonų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje ar internetu, susikurkite unikalią savo lauko erdvę ir mėgaukitės ilgai tarnaujančiais, kokybiškais, tvirtais gaminiais bei neįpareigojančiu laiku su savo artimaisiais ir draugais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *