Naktinės užuolaidos: kaip išsirinkti audinius ir užuolaidas | Iksforma

Naktinės užuolaidos: kaip išsirinkti audinius, užuolaidas ir kodėl jos reikalingos

Pabandykite palikti kambario langus be naktinių užuolaidų. Vaizdas tikrai ne koks, o interjeras atrodo neužbaigtas, neišpildytas. Naktinės užuolaidos ne tik įrėmina langą, bet ir suteikia patalpai jaukumo, taip pat papildomą spalvinį akcentą. Neretai žmonėms be dizainerių ar specialistų pagalbos sunku išsirinkti tinkamą užuolaidų audinį skirtingoms patalpoms, kyla abejonių, ar pirkti jau pasiūtas užuolaidas, ar siūti jas pagal savo pageidavimus. Jei ir jums kyla tokių klausimų – skaitykite šį straipsnį ir rasite atsakymus.

Aptarkime, kodėl reikalingos naktinės užuolaidos, kokius funkcionalumus jos atlieka, kokias medžiagas naktinėms užuolaidoms geriausia pasirinkti, ar verta rinktis jau pasiūtas užuolaidas bei kaip išsirinkti miegamojo bei vaikų kambario naktines užuolaidas.

Kodėl reikalingos naktinės užuolaidos?

Visų pirma, naktinės užuolaidos namuose sukuria jaukumo jausmą, papildo kambarį savo spalvomis, raštais, audiniu. Audinio pasirinkimas gali atspindėti ir namų šeimininko asmenybę. Įsivaizduokite namus su žemę siekiančiomis sunkiomis, ryškiomis, įvairiais raštais puoštomis užuolaidomis. Tokių užuolaidų savininkas tikrai nebus blanki ir pilka asmenybė.

Šviesius, skandinaviško stiliaus namus užuolaidos praturtina įvairesnėmis formomis ir spalvomis, klasikinio stiliaus namuose naktinės užuolaidos sukuria prabangos ir rafinuotumo pojūtį, o eklektiškus ir spalvingus namų kampelius gali „prigesinti“ ir sujungti į bendrą visumą.

Be to, kad naktinės užuolaidos yra tikra namų puošmena ir stiliaus detalė, tad verta aptarti dar ir funkcionalumo klausimą. Jūsų namuose nemažai didelių langų, o svetainėje norite savaitgalio rytą žiūrėti televizorių? Be naktinių užuolaidų greičiausiai jums to padaryti nepavyks, nes saulės spinduliai tiesiog nutvieks kambarį ir televizoriaus ekrane matysite tik savo langus.

Taip pat visai nesvarbu, gyvenate daugiabutyje ar nuosavame name, labai svarbu jūsų privatumas vakare, kuomet įjungiate šviesas ir kiekvienas praeivis gali matyti, ką jūs veikiate. Tokiu atveju gali padėti naktinės užuolaidos. Jos apsaugos jus nuo nepageidaujamų žvilgsnių tiek svetainėje, tiek vaikų kambaryje ir, žinoma, miegamajame.

Dar viena svarbi naktinių užuolaidų funkcija – jos saugo kokybišką jūsų poilsį. Vasarą, kai dar galėtumėte bent keletą valandų kokybiškai ilsėtis, paryčiais kylanti saulė akina ir šildo kambarį. Dirbdami naktinėje pamainoje turite ilsėtis dieną, tačiau šviesa niekaip neleidžia užmigti. Tam reikalingos specialios naktinės užuolaidos miegamajame, nepraleidžiančios saulės šviesos.

Naktinių užuolaidų audiniai: kokias medžiagas galima rinktis?

Ne paslaptis, kad žmonės naktines užuolaidas renkasi ilgesniam laikui, dažnai jų nekeičia ir neatnaujina, todėl labai svarbu išsirinkti ilgaamžį audinį, kuris ne tik ilgai tarnautų, bet ir būtų lengvai prižiūrimas bei funkcionalus – juk nei vienas nenorėtų namuose jaustis it muziejuje ir bijoti net priliesti užuolaidas, kad jos neišsiteptų ar nesusiglamžytų.

Jei renkatės ilgaamžį audinį, jums gali patikti poliesteris. Jis yra ir tvirtas, ir tankus, o tai reiškia, kad jis praleidžia mažai saulės spindulių. Tokia medžiaga tiks naktinėms užuolaidoms miegamajame arba ten, kur norite vasarą išlaikyti vėsą, o kartu ir privatumą vakare.

Jei kalbėtume apie madą ir prabangos jausmą, jums reikėtų rinktis velvetą, kuris dabar ypač madingas. Tiesa, lyginti jį gal kiek sunkiau, tačiau sunkus kritimas, nepriekaištingos klostės ir spalvų pasirinkimas viską atperka. Velvetas ypatingai tinka naktinėms užuolaidoms svetainėje siūti. Galite derinti spalvą prie savo sofos, valgomojo kėdžių ar vyraujančių akcentų.

Prabangos jausmą, lengvumą ir šviesą namuose tikrai užtikrins satinas, linas arba šilkas. Jų priežiūra nebus visai paprasta, tačiau tiems, kurie kreipia dėmesį į estetiką ir stilių – šis pasirinkimas tobulas.

Miegamojo erdvei dar galite rinktis ypač funkcionalias „Dimout“ arba „Blackout“ medžiagas.

Light colored bedroom with night curtain

Pasiūtos naktinės užuolaidos: kokie privalumai?

Ieškodami naminių užuolaidų, jūs galite rinktis tiek jas siūtis, tiek pirkti jau pasiūtas. Ir viena, ir kita turi savų privalumų. Kokie jie?

Pirmiausia siuvantis naktines užuolaidas jūs viską galite rinktis patys – saloną, audinį, ilgį, dizainą. Tačiau jei turite standartinius langus, randate ir spalvą, ir audinį bei išmatavimus, kurių norite, pasiūtos naktinės užuolaidos yra puiki išeitis. Jau pasiūtos naktinės užuolaidos gali būti puikus sprendimas nuomojamame bute, mažai naudojamose patalpose ar tuomet, kai jos tiesiog idealiai atitinka jūsų poreikius.

Svarbiausia, iš kur perkate jau pasiūtas užuolaidas. „Iks Forma“ užuolaidų salono specialistai įspėja, kad prekybos centre už keliolika eurų pasiūtas užuolaidas įsigiję žmonės negaus nei kokybės, nei ilgaamžiškumo, tačiau ilgametę patirtį turintys užuolaidų salonai tikrai pasiūlys puikų kainos ir kokybės santykį, nekalbant apie tai, kad sutaupysite daug laiko.

Pasiūtas naktines užuolaidas verta rinktis tada, kai jos atitinka reikiamus matmenis, tuomet užuolaidų nereikės nešti pas siuvėją, taisyti ar trumpinti, gaišti laiką bei skirti papildomų finansų.

Naktinės užuolaidos miegamajame: už grožį svarbiau funkcionalumas

Miegamojo kambarys – bene svarbiausia erdvė, kurioje tikrai reikalingos užuolaidos. Čia jas reikėtų rinktis itin kruopščiai, nes, pirmiausia, jos turi atlikti svarbią funkciją.

Naktinės užuolaidos miegamajame turi būti ne tik gražios, bet ir praktiškos. Kad vasarą nenubustumėte penktą valandą ryto nuo akinančių saulės spindulių ir nepakeliamo karščio kambaryje, reikėtų rinktis itin tankų audinį. Prieš įsigyjant audinius tamsioms naktinėms užuolaidoms miegamojo kambariui siūti, naudinga žinoti, kuo vieni audiniai skiriasi nuo kitų – taip bus paprasčiau atrasti reikiamas medžiagas.

Pats populiariausias miegamojo užuolaidų audinys – „Blackout“. Tai visiškai nepermatomas, nelaidus saulės spinduliams audinys su putplasčiu. Jis sukurtas specialiai užuolaidoms siūti, nes puikiai sulaiko saulės šviesą ir jos nepraleidžia, dengia 97 procentus ir daugiau saulės šviesos. Iš „Blackout“ audinio pasiūtos užuolaidos puikiai tiks ten, kur reikia visiškos tamsos, pavyzdžiui, jei dirbate naktinėje pamainoje ir dieną niekaip nepavyksta užmigti.

Audinys „Dimout“ taip pat labai gerai apsaugo nuo saulės spindulių, praleisdamas itin mažą jų kiekį – dengia 70–90 procentų saulės šviesos. Kai saulės aktyvumas pats stipriausias, iš ,,Dimout“ audinio pasiūtos naktinės užuolaidos minimaliai švyti. Taigi audinys puikiai tinka miegamojo užuolaidoms siūti.

Miegamojo naktinėms užuolaidoms gali tikti ir jau aptartas poliesteris. Jis ganėtinai tankus, nors nėra visiškai nepralaidus.

Tiek „Blackout“, tiek „Dimout“ audiniai turi platų spalvų pasirinkimą, todėl užuolaidas drąsiai galėsite derinti prie savo miegamojo interjero, arba kaip tik pasirinkti jas kaip ryškų kambario akcentą.

Naktinės užuolaidos vaikų kambariui: žaisminga ir praktiška detalė

Naktinės užuolaidos vaikų kambariui turėtų būti pasirenkamos skiriant ypatingą dėmesį medžiagos praktiškumui. Užuolaidų audinys turėtų nebijoti nuolatinio skalbimo, lyginimo, nes žaidžiantys, pokštaujantys vaikai neretai užuolaidas ištepa. Nuo žaidimų ir slėpynių kyla dulkės, užuolaidos yra nuolat traukomos, todėl jos turėtų būti tvirtos ir nereikalaujančios daug priežiūros.

Be kita ko, vaikai savo kambaryje tikrai nenorės klasikinių užuolaidų, todėl verta rasti saloną, kuriame vaikiškų užuolaidų audinių pasirinkimas būtų platus. Pavyzdžiui „Iks Forma“ internetinės parduotuvės www.iksforma.lt ir užuolaidų salonų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje asortimente – itin plati skirtingų stilių, spalvų, raštų ir kt. vaikiškų užuolaidų įvairovė. Jei jūsų vaikas gyvūnų mylėtojas, būsimas sportininkas, kosmoso entuziastas – taikykite užuolaidų audinius būtent pagal jo svajones. Taip mažylis jaus, kad jo pomėgiai jums svarbūs ir jis su dideliu noru žais ar miegos savo kambaryje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *