Vaikiškos užuolaidos | Saugumo kriterijai | Iksforma

Vaikiškos užuolaidos: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Vaikų kambarys – tai mažųjų žaidimų bei poilsio erdvė, kuri turėtų būti ne tik stilinga, žaisminga, bet ir saugi. Dėl šios priežasties kiekviena interjero detalė, tarp jų ir vaikiškos užuolaidos, čia tampa itin reikšminga. Vaikiškos užuolaidos – funkcionalus bei praktiškas interjero elementas, suteikiantis mažųjų erdvei ypatingo jaukumo. Vaikiškų užuolaidų pasirinkimui turėtų būti skiriamas ne ką mažesnis dėmesys nei kitų, todėl naudinga žinoti, į ką svarbu atsižvelgti renkantis jas.

Vaikiškos užuolaidos Vilnius ir vaikiškos užuolaidos Kaunas: pasirinkimo kriterijai

Nusprendus vaikų kambaryje kabinti vaikiškas užuolaidas, verta žinoti, kad vaikiškos užuolaidos turėtų būti ne tik estetiškai patrauklios, bet ir funkcionalios bei praktiškos. Dėl šios priežasties neretai vaikiškų užuolaidų pasirinkimas gali tapti nemenku iššūkiu, tad tam, kad būtų paprasta įgyvendinti šį tikslą, verta atsižvelgti į keletą interjero dizainerių patarimų.

  • Saugumas. Tai bene svarbiausias kriterijus renkant vaikiškas užuolaidas. Vaikų kambariui rekomenduojama rinktis lengvo audinio užuolaidas, kad vaikai žaisdami negalėtų jų nutraukti. Be to, pasirinkus sunkų audinį, rizikuojama, kad vaikai gali nutraukti užuolaidas ir kartu netyčia numesti karnizą. Taip pat patariama rinktis vaikiškas užuolaidas be smulkių dekoratyvių elementų (pavyzdžiui, karoliukų, kristalų, akmenėlių ir kt.), kad mažyliai negalėtų jų nuryti. Vaikiškos užuolaidos taip pat turėtų būti siuvamos be ilgų juostelių, virvelių, kutų ir kt. kabančių priedų, kad vaikas žaisdamas negalėtų jų apsisukti aplink kaklą.
  • Tinkamas užuolaidų ilgis. Tinkamai pasirinktas vaikiškų užuolaidų ilgis labai prisideda prie vaikų saugumo. Pavyzdžiui, jei turite mažų vaikų, patariama rinktis trumpas vaikiškas užuolaidas. Šios vaikų kambario interjere atrodys žaismingai, tačiau nesukels jokio nenumatyto pavojaus Jūsų mažyliams. Tačiau, atsižvelgę į esamą vaikų kambario interjero stilių bei mažųjų amžių, galite rinktis ir ilgesnio audinio vaikiškas užuolaidas.
  • Pasirinkto audinio priežiūra. Specialistai rekomenduoja rinktis tokį vaikiškų užuolaidų audinį, kurio priežiūra būtų nesudėtinga, pavyzdžiui, kaproną. Vaikai, ypač mažyliai, labai mėgsta liesti užuolaidas, todėl audiniai gali greitai išsipurvinti. Dėl šios priežasties vaikiškas užuolaidas gali tekti skalbti dažniau nei įprasta. Aukštos kokybės vaikiškos užuolaidos tarnaus ilgiau ir nepraras savo estetinės išvaizdos net ir dažnai jas skalbiant. Taip pat verta apsvarstyti nesiglamžančių audinių pasirinkimą: šie atrodys taip pat dailiai ir nesukurs netvarkos, jei vaikai netyčia sulamdys užuolaidas. Siekiant, kad vaikiškų užuolaidų priežiūra taptų dar paprastesnė, audinius galima impregnuoti – taip užuolaidos tampa labiau apsaugotos nuo dulkių ir kitų nešvarumų.
  • Esamas vaikų kambario interjeras. Kaip ir renkantis užuolaidas kitiems kambariams, taip ir įsigyjant vaikiškas užuolaidas reikėtų atsižvelgti į esamą patalpos interjerą: baldų stilių, sienų spalvas ir kt.
  • Vaikų amžius bei lytis. Renkant vaikiškas užuolaidas, svarbu atsižvelgti į vaikų amžių bei lytį. Pavyzdžiui, mergaitės ,,gyvena“ princesių ir barbių pasaulyje, todėl jas neabejotinai pradžiugins erdvė, dekoruota rožiniais, violetiniais atspalviais. Berniukai kiek santūresni, todėl jų erdvei puikiai tiks žalsvų, melsvų ir pan. atspalvių vaikiškos užuolaidos. Taip pat svarbu nepamiršti, jog kas džiugins 2 m. mažylį, nebūtinai patiks 5 m. vaikui ar 16 m. paaugliui. Todėl, rinkdami vaikiškas užuolaidas, atsižvelkite ir į vaikų nuomonę (ypatingai vyresniųjų) – taip kartu su vaikais išsirinksite patraukliausią užuolaidų variantą.

Ieškančius išskirtinio dizaino, aukštos kokybės funkcionalių bei praktiškų vaikiškų užuolaidų, jau 25 metus veiklą plėtojanti UAB ,,Iks Forma“ maloniai kviečia pasižvalgyti po internetinę parduotuvę www.iksforma.lt ir išsirinkti unikalius vaikiškų užuolaidų audinius jaukiam vaikų kambariui. Be produkcijos, pristatomos internete, didžioji dalis įmonės prekiaujamų audinių – vaikiškos užuolaidos Kaunas ir vaikiškos užuolaidos Vilnius, taip pat Klaipėda. Esant poreikiui, ilgametę patirtį sukaupę salonuose dirbantys dizaino specialistai pakonsultuos stiliaus klausimais bei padės atrasti reikiamus gaminius.

Vaikiškos dieninės užuolaidos: kabinkite jas vienas arba derinkite su kitomis užuolaidomis

Vaikiškos dieninės užuolaidos – labai subtili lango ir viso kambario dekoravimo detalė, suteikianti interjerui nepaprasto jaukumo. Vaikiškos dieninės užuolaidos leidžia tolygiai ir gražiai pasiskirstyti į kambarį patenkančiai šviesai, o vasarą patalpai neleidžia taip greitai įkaisti. Atsižvelgdami į esamą patalpos interjerą, galite jas kabinti vienas arba derinti su kitų rūšių vaikiškomis užuolaidomis.

Vaikiškos dieninės užuolaidos paprastai pasirenkamos iš lengvo, laisvai krintančio audinio. Tačiau, priešingai nei kitų kambarių, vaikiškos dieninės užuolaidos gana dažnai gali būti siuvamos ir iš tamsesnių atspalvių audinių, pavyzdžiui: mėlynų, žalių ar net juodų, dekoruotų įvairiais spaudiniais, ornamentais, mėgstamais vaikų personažais ir kt. Tokio tipo vaikiškas dienines užuolaidas rekomenduojama kabinti tuose vaikų kambariuose, į kuriuos patenka daug saulės šviesos bei kurių interjeras yra šviesus: šios vaikiškos užuolaidos atrodys ne tik stilingai, tačiau taip pat taps funkcionaliu pasirinkimu, kadangi papildomai nereikės kabinti naktinių užuolaidų.

Šviesesnių atspalvių vaikiškas dienines užuolaidas interjero dizaineriai pataria rinktis tamsesniuose vaikų kambariuose (tiek interjero, tiek į kambarį patenkančios šviesos atžvilgiu). Šviesios vaikiškos dieninės užuolaidos atrodys estetiškai bei neblokuos į erdvę patenkančios šviesos.

Vaikiškos naktinės užuolaidos: rinkitės atsižvelgę į kambarį patenkančios šviesos kiekį

Užuolaidų vaikų kambaryje pasirinkimą iš dalies gali lemti ir tai, kokiame kambaryje vaikiškos naktinės užuolaidos bus kabinamos: šviesiame ar tamsesniame. Tinkamai mažųjų erdvėje pritaikytos vaikiškos naktinės užuolaidos į patalpą nepraleidžia šviesos, taip leisdamos vaikams netrukdomai ilsėtis net ir šviečiant skaisčiai rytinei saulei, be to, jos padeda apsaugoti privatumą.

Šviesiam vaikų kambariui, kurio langai nukreipti į rytinę pusę, specialistai pataria rinktis tankesnio audinio, pavyzdžiui, ,,Blackout“ (dengiančių 97 proc. šviesos) ar ,,Dimout“ (dengiančių 70–90 proc. šviesos) vaikiškas užuolaidas. Šie vaikiškų užuolaidų audiniai padės reguliuoti į kambarį patenkančios šviesos kiekį. Tačiau jei mažųjų kambario langai yra vakarinėje pusėje, rekomenduojama rinktis šviesesnes ir retesnio audinio vaikiškas naktines užuolaidas. Šviesios vaikiškos naktinės užuolaidos neapsunkins kambario, pernelyg neužtemdys erdvės ir sukurs šiltą interjerą.

Įsigyjant vaikiškas naktines užuolaidas, taip pat naudinga apsvarstyti ir karnizo pasirinkimą. Svarbu paminėti, kad kabinant bet kokio tipo vaikiškas naktines užuolaidas ar vaikiškas dienines užuolaidas, reikėtų vengti sunkių karnizų, galinčių nukristi ir sužaloti vaiką, jei mažasis netyčia žaisdamas nutrauktų užuolaidas.

Vaikiškos dieninės užuolaidos – funkcionalus bei stilingas vaikų kambario interjero aksesuaras. Jei ieškote patrauklaus dizaino, kokybiškų, saugių naudoti bei lengvai prižiūrimų vaikiškų dieninių užuolaidų ar vaikiškų naktinių užuolaidų audinių, kreipkitės į užuolaidų saloną UAB ,,Iks Formą“. Didelę patirtį sukaupę profesionalūs interjero dizaineriai bei patyrę gaminių konsultantai Jums galės pasiūlyti ne tik kruopščiai atrinktus, populiariausius patikimų gamintojų vaikiškų užuolaidų audinius, bet ir padės skoningai suderinti vaikų kambario interjero dekoro elementus bei pateiks daug naudingų patarimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *