Naujausios namų tekstilės ir dizaino mados | Iksforma

Nauji metai nauja ir Heimtextil paroda,kuri šiais metais minėjo savo 50-ąsias metines. Didžiausia pasaulyje namų tekstilės paroda kaip ir kiekvienais metais, pristatė netikėčiausias naujoves. Jas buvo galima išvysti  „Trend space“ erdvėje, kuri šįkart ji buvo itin spalvinga.Tvarumo ir ekologijos tema neužleido pirmųjų pozicijų. Audinių įvairovė kaip ir kiekvienais metais nepaliko abejingų, nuo  animalistinių dizaino motyvų iki iš ananasų pluošto ar vandenyną teršusių šiukšlių pagamintų siūlų.

Apie parodą pasakoja Namų idėjų centro NIC atstovas Nerijus Urbonavičius, kuris pristato ryškiausias parodos naujoves bei kryptis, šiemet formuosiančias mūsų interjerus. 

Stilistikos įvairovė

Neapdorotos medžiagos, netobulumai, rankų darbo gaminiai, maksimalizmas ar eksperimentai – visi interjero sprendimai bus sveikintini. Parodos organizatoriai ir dalyviai šiemet pakvietė iš milžiniškos globalizacijos atsigręžti į savo identiteto paiešką, atsižvelgti į jo daugiasluoksniškumą, ir daugeliu atvejų priimti drąsius ir netikėtus sprendimus.

 

Kilimas iš perdirbtų plastiko šiukšlių

Tvarumas – bene pagrindinė šiųmetės parodos siunčiama žinia. Plastiko atliekos, užklojančios vis storesnį sluoksnį vandenyne, yra ypač žalingos jūrų ekosistemai. Kaip ryškų sprendinį šiai problemai, vokiečių kilimų gamintojas Paulig Teppiche parodoje pristatė rankų darbo melanžo kilimą „Mare“ – gaminys austas iš „Econyl“, sertifikuotų verpalų, pagamintų iš vandenyną teršusio plastiko šiukšlių. „Econyl“ medžiaga pamažu atranda savo gerbėjus ir prognouzojama, jog ilgainiui įvairiausiomis savo formomis gali atsirasti interjero sprendimuose.

Maksimali ekstravagancija

„Daugiau yra daugiau“ – tikina glamūrą, maksimalią ekstravaganciją ir saviraišką bei „Instagram“ spindesį palaikanti dizaino kryptis. Jei minimalizmas ar skandinaviškas santūrumas pabodęs, naujos tendencijos kviečia eksperimentuoti su paviršiais, dekoruotais 3D efektais, išnaudoti šviesų spektrą, netikėtus atspindžius ar lūžius. Vienu iš įdomiausių parodos eksponatų tapo ryški, pereinančių, neoninių spalvų sofa, kurios faktūra plika akimi atrodo vietomis padengta šeriais.

Identiteto paieškos

Pasak parodos dalyvių ir organizatorių, kiekvieno tapatybė – suformuota savitų patirčių ir gali būti daugiasluoksnė, todėl kviečia ją atrasti iš naujo ir sugrąžinti į miesto erdvių interjerus. Eklektika veržte veržiasi: įvairūs etniniai motyvai, abstrakcijos, geometrinės figūros, rankų darbo interjero elementai puikiai susišaukia su moderniomis formomis. Parodoje demonstruotas Nigerijos pop žvaigždės Charly Boy interjeras, kur vienoje erdvėje sutelpa moderni žemės spalvų sofa, totemo stulpas, milžiniškas šiuolaikinis portretas ir staliukas išskirtinėmis kojomis medžio tematika.

Istoriškai primirštos medžiagos ir motyvai

Animalistiniai raštai, džiunglių motyvai ir toliau išlieka populiarūs. Kartu su etniniais motyvais grįžta ir istoriškai primiršti audiniai, dažymo technikos. Heimtextil kviečia prisiminti batiką, ikat techniką, derinti jas su spausdintu gėlių raštų veliūru, žakardo audiniais ir gobelenais.

Grynumas, žemės spalvos

Idealistai ir minimalizmo gerbėjai ir šiais metais turi savo palaikymą. Natūralios, minimaliai apdirbtos medžiagos, perteikiamos išlaikant prigimtines jų savybes. Žemės spalvos interjeruose atskleidžiamos per vilnos ar lino medžiagiškumą. „Taip pat eksperimentuojama su tekstile, gauta panaudojant botanines medžiagas – džiutą, pušies žievę, popierių. Neišvengiamai atrandamas gilus žalsvas atspalvis, kaip užuomina į dumblius, jūros organizmus“, – pasakojo Nerijus Urbonavičius.