D.U.K. | Informacija pirkėjui | Iksforma

Dieninės užuolaidos

Kokį raukimo koeficientą rekomenduojate dieninėms užuolaidoms?

Dieninėms užuolaidoms rekomenduojame raukimo koeficientą 1:2 .

Kaip išsirinkti tinkamas dienines užuolaidas?

Dieninės užuolaidos turėtų būti pasirenkamos atsižvelgiant į keletą svarbių kriterijų.

 • Kambario interjerą. Rinkdamiesi dienines užuolaidas, apžvelkite esamą namų interjero dizainą. Iš anksto apsvarstykite, prie ko derinsite dienines užuolaidas: sienų, baldų, o gal jūsų kriterijus bus naktinės užuolaidos bei jų spalva.

 • Dieninių užuolaidų audiniai. Atsižvelgdami į dieninių užuolaidų audinių ypatybes, rinkitės skirtingų rūšių dienines užuolaidas. Populiariausi dieninių užuolaidų audiniai – medvilnė, nėriniai, organza, šilkas ir kt.

 • Audinio tankumas. Norėdami, jog į kambarį patektų mažiau saulės spindulių ir išsaugoti privatumą, rinkitės tankesnius, priešingu atveju – retesnius dieninių užuolaidų audinius.

 • Ilgis. Ilgos dieninės užuolaidos kambariui suteikia prabangos dvelksmo, tačiau ne visais atvejais toks pasirinkimas yra praktiškas. Jei dieninės užuolaidos bus nuolat traukiojamos, pagalvokite: galbūt verčiau rinktis trumpesnius audinius, kurie taip pat atrodys estetiškai.

 • Užuolaidų kabinimo būdas. Atsižvelgę į aukščiau įvardytus kriterijus, rinkitės iš kelių dieninių užuolaidų kabinimo būdų: naudokite kabliukus arba suformuokite klostes, perverdami audinį karnizu per kilpas.

Kokį audinį rinktis dieninėms užuolaidoms?

Dienines užuolaidas galima rinktis pasiūtas iš daugybės rūšių audinių. Dieninių užuolaidų audinius reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į jų savybes, priežiūros ypatumus, namuose vyraujantį interjero stilių ir kt. Įvardijame 5 populiariausius dieninių užuolaidų audinius.

 • Organza. Organza – tai labai plonas, permatomas, standus nuostabaus grožio audinys. Iš organzos pasiūtos dieninės užuolaidos suteikia interjerui lengvumo pojūtį ir puikiai tinka svetainei bei miegamajam. Organzos užuolaidos yra universalios ir gali būti derinamos su bet kokiu kitu audiniu, taip pat yra atsparios blukimui bei lengvai prižiūrimos. 

 • Šilkas. Šilkinės užuolaidos yra gana sunkios, todėl puikiai tinka prie prašmatnaus interjero. Elegantiškos šilkinių dieninių užuolaidų klostės krisdamos ant grindų sukuria išties patrauklų vaizdą. Bene vienintelis šių užuolaidų minusas – šilkinės dieninės užuolaidos nuo saulės spindulių gali šiek tiek pablukti ir ilgainiui prarasti savo estetinę išvaizdą.

 • Medvilnė. Iš medvilnės pasiūtos užuolaidos pasižymi ypatingu lengvumu. Medvilninės dieninės užuolaidos atrodo dailiai, be to, jos nereikalauja ypatingos priežiūros. Medvilninės užuolaidos labai dera ne tik prie klasikinio, bet ir modernaus namų interjero.

 • Linas. Tai viena seniausių tekstilės rūšių, pasižyminti tvirtumu, ilgaamžiškumu ir yra ekologiška. Lininės dieninės užuolaidos daugelio mėgstamos dėl savo lengvumo bei oro pralaidumo. Nors lininės užuolaidos – nemirštanti klasika, jos taip pat puikiai dera ir prie šiuolaikiško namų interjero. Lininės dieninės užuolaidos tinka įvairioms namų erdvėms.

 • Poliesteris. Poliesteris pasižymi ypatingu tvirtumu ir ilgaamžiškumu, o jo audinys yra ganėtinai tankus. Poliesteris nepraleidžia saulės šviesos, todėl iš jo pasiūtas dienines užuolaidas rekomenduojame rinktis šviesiems kambariams.

Kokios dieninės užuolaidos labiausiai tiks klasikiniam namų interjerui?

Renkantis dienines užuolaidas klasikiniam namų interjerui reikėtų žinoti, kad pagrindiniai šio stiliaus bruožai – prabanga, solidumas bei elegancija. Vienas populiariausių dieninių užuolaidų pasirinkimų klasikiniame interjere – baltos dieninės užuolaidos. Klasikiniame interjere taip pat estetiškai atrodo kitos šviesių atspalvių bei subtiliai dekoruotos dieninės užuolaidos. Pasirinktą namų erdvę jaukumo bei elegancijos pripildys ilgos dieninės užuolaidos.

Kalbant apie audinius, klasikiniame namų interjere geriausiai dera lininės, medvilninės bei šilkinės dieninės užuolaidos, tačiau neprašausite pro šalį pasirinkę ir iš organzos, poliesterio ar kitų audinių pasiūtas dienines užuolaidas.

Kam reikalingos dieninės užuolaidos?

Dieninės užuolaidos dažniausiai atlieka estetinę funkciją – suteikia namams jaukumo, elegancijos ir išbaigtumo vaizdą, tuo pačiu pagyvindamos aplinką. Tačiau dieninės užuolaidos kartu ir pridengia langus, taip iš dalies apsaugodamos namus nuo pašalinių žvilgsnių bei tiesioginių saulės spindulių.

Per kiek laiko po užsakymo pagaminate dienines užuolaidas?

Gavę užsakymą, dienines užuolaidas pagaminame per 2-4 savaites.

Naktinės užuolaidos

Kokio stiliaus naktines užuolaidas rinktis miegamajam kambariui?

Unikaliam miegamojo interjerui sukurti puikiai tiks šviesesnių, pavyzdžiui, persikinio, švelnaus aukso ir kt., arba tamsesnių, pavyzdžiui, pilkų, smaragdinio ir kt. atspalvių naktinės užuolaidos. Miegamajam venkite rinktis ryškių spalvų, pavyzdžiui, raudonos, oranžinės, naktinių užuolaidų audinius, kadangi jie gali varginti akis ir erzinti. Rinkitės minimalistines, subtiliais raštais dekoruotas arba vienspalves naktines užuolaidas, kurios pripildys miegamąjį jaukumo.

Kaip prižiūrėti įsigytas naktines užuolaidas?

Siekiant išsaugoti naktinių užuolaidų ilgaamžiškumą, svarbu žinoti, kaip tinkamai jas prižiūrėti. Dėl šios priežasties, prieš įsigyjant naktines užuolaidas, su jų gamintoju ar pardavėju visada verta pasikonsultuoti audinių priežiūros klausimais. Visi naktinių užuolaidų audiniai yra skirtingi, todėl jiems tinkami nevienodi priežiūros būdai. Pavyzdžiui, vienos naktinės užuolaidos gali būti skalbiamos (iš poliesterio, iš medvilnės ir kt. audinių pasiūtos užuolaidos) nustačius švelnų režimą, neaukštą temperatūrą ir naudojant specialias skalbimo priemones, kitos – valomos tik sausuoju būdu valykloje (velvetinės, šilkinės ir kt. užuolaidos).

Kad ant naktinių užuolaidų audinių nesikauptų įvairūs nešvarumai ir dulkės, jas reguliariai rekomenduojama valyti naudojant dulkių siurblį su specialiu antgaliu bei mažesne siurbimo galia.

Kokį audinį rinktis naktinėms užuolaidoms?

Naktinėms užuolaidoms galima rinktis įvairaus svorio, tankio ir kt. audinius užuolaidoms, kurie pasižymi savitomis savybėmis. Įvardijame keletą audinių, tinkamų naktinėms užuolaidoms siūti, bei apžvelgiame jų išskirtinumus.

 • ,,Blackout“. Tai nepermatomas, saulės spinduliams nepralaidus audinys su putplasčiu. Audinys sukurtas specialiai užuolaidoms siūti, nes puikiai sulaiko saulės šviesą ir nepraleidžia jos (dengia mažiausiai 97 proc. saulės šviesos). Iš „Blackout“ audinio pasiūtos naktinės užuolaidos puikiai tiks tose vietose, kur reikia visiškos tamsos.

 • ,,Dimout“. Šis audinys apsaugo nuo saulės spindulių, praleisdamas tik itin mažą jų kiekį (dengia 70–90 proc. saulės šviesos). Kai saulės aktyvumas stipriausias, iš ,,Dimout“ pasiūtos naktinės užuolaidos šiek tiek švyti. Šios naktinės užuolaidos puikiai tinka kambariuose, kuriuose erzina per daug intensyvūs saulės spinduliai.

 • Moltonas tai abipus šiauštas medvilninis, nedegus audinys. Iš moltono pasiūtos naktinės užuolaidos tinkamos naudoti kaip akustinė uždanga (pavyzdžiui, scenose), kuri skirta pašalinti atgarsį.

 • Velvetas – minkštas, švelnus, malonus liesti audinys. Iš velveto pasiūtos naktinės užuolaidos atitinka naujausias interjero tendencijas. Velvetinės naktinės užuolaidos suteikia elegancijos bei jaukumo svetainei, miegamajam ar kitai namų erdvei.

 • Poliesteris. Šis audinys yra ypatingai patvarus ir ilgaamžis. Poliesteris – ganėtinai tankus ir nepraleidžia saulės šviesos, todėl yra labai tinkamas tamsioms naktinėms užuolaidoms siūti.

 • Kiti audiniai. Naktinėms užuolaidoms gali būti pasirenkami ir kiti audiniai, pavyzdžiui: linas, šilkas, satinas ir kt.

Kaip išsirinkti tinkamas naktines užuolaidas?

Naktinės užuolaidos turėtų būti pasirenkamos atsižvelgiant į keletą svarbių kriterijų.

 • Kambario interjerą. Rinkdamiesi naktines užuolaidas, apžvelkite namuose vyraujantį interjero stilių. Iš anksto apsvarstykite, prie ko derinsite naktines užuolaidas: sienų, baldų, o gal – dieninių užuolaidų spalvos.

 • Audinius. Atsižvelgdami į naktinių užuolaidų audinių ypatybes, rinkitės skirtingų rūšių dienines užuolaidas. Populiariausi naktinių užuolaidų audiniai – ,,Blackout“, ,,Dimout“, poliesteris ir kt.

 • Audinio tankumas. Norėdami, jog į kambarį patektų mažiau saulės spindulių ir išsaugoti privatumą, rinkitės tankesnius, pavyzdžiui, ,,Blackout“, priešingu atveju – retesnius naktinių užuolaidų audinius, pavyzdžiui, ,,Dimout“ ir kt.

 • Ilgis. Ilgos naktinės užuolaidos kambariui suteikia elegancijos, tačiau ne visais atvejais toks pasirinkimas yra praktiškas. Jei naktinės užuolaidos bus nuolat traukiojamos, pasvarstykite: galbūt geriau rinktis kiek trumpesnius audinius, kurie taip pat atrodys dailiai.

 • Užuolaidų kabinimo būdas. Atsižvelgę į aukščiau įvardytus kriterijus, rinkitės iš kelių naktinių užuolaidų kabinimo būdų: naudokite kabliukus arba suformuokite klostes, perverdami audinį karnizu per kilpas.

Ar dieninės ir naktinės užuolaidos yra visada kabinamos kartu?

Dieninės ir naktinės užuolaidos nebūtinai turi būti kabinamos kartu. Tais atvejais, jei Jums nebūtina visiškai užtemdyti patalpos, kambaryje galite kabinti tik tankesnio audinio dienines užuolaidas, kurios iš dalies atliks ir naktinių užuolaidų funkcijų.

Taip pat verta žinoti, kad itin tankaus ir sunkaus audinio naktinės užuolaidos vizualiai sumažina erdvę, tad jei patalpa yra nedidelė, joje nerekomenduojama kabinti tokio tipo užuolaidų.

Kokios naktinės užuolaidos labiausiai tiks klasikiniam namų interjerui?

Klasikiniam namų interjerui labiausiai tinkamos vienspalvės arba stambiais klasikiniais ar griežtais geometriniais raštais, pavyzdžiui, rombais, linijomis, dekoruotos naktinės užuolaidos. Klasikiniame namų interjere puikiai dera tiek šviesių, pavyzdžiui, auksinės, šampaninės, tiek tamsesnių atspalvių, tokių kaip pilka, juoda, naktinės užuolaidos.

Kalbant apie audinius, klasikiniame interjere dailiai atrodo velvetinės, ,,Blackout“, ,,Dimout“ ir kt. naktinės užuolaidos.