Baldiniai audiniai: skirtingos rūšys bei priežiūros ypatumai - Iksforma
Sofa with pillows

Baldiniai audiniai: skirtingos rūšys bei priežiūros ypatumai

Baldiniai audiniai gali neatpažįstamai pakeisti seną, neišvaizdų nusidėvėjusį baldą, o naują paversti unikalia interjero puošmena. Iš baldinių audinių pasiūtos dekoratyvinės pagalvėlės gali tapti stilinga kambario detale. Dėl šių priežasčių tinkamas baldinių audinių pasirinkimas bei atsakinga jų priežiūra tampa svarbiais uždaviniais baldų gamybos bei eksploatavimo procesuose. UAB „Iks Forma“ dizaino ekspertai įvardija kelias pagrindines baldinių audinių rūšis, padėsiančias sukurti elegantišką Jūsų namų įvaizdį, taip pat pateikia naudingų patarimų, kaip jas prižiūrėti, siekiant išsaugoti gaminių ilgaamžiškumą.

Baldiniai audiniai Vilnius: pagrindinės rūšys, padedančios kurti stilingą namų interjerą

Skirtingi gamintojai siūlo plačią audinių baldams įvairovę, todėl baldiniai audiniai Vilnius gali būti patys įvairiausi. Dėl šios priežasties atnaujinti seną, nusidėvėjusį baldą ir taip pagyvinti kambario interjerą nėra sudėtinga. Tiesa, prieš renkantis skirtingų rūšių baldinius audinius Vilnius, reikėtų iš anksto apsvarstyti, kur naujai apvilktas baldas bus naudojamas, ar ant jo galės užlipti augintiniai ir pan. Taip pat, prieš įsigyjant baldinius audinius, naudinga žinoti jų savybes. Kad rinkdamiesi nepasiklystumėte tarp baldinių audinių gausos, dizaino specialistai apžvelgia kelias dažniausiai pasirenkamas baldinių audinių rūšis bei jų ypatybes.

Gobelenas. Šis baldinis audinys – subtilus, prašmatnus ir niekada neišeinantis iš mados. Gobelenu apvilkti baldai atrodo itin prabangiai, o iš jo pasiūtos dekoratyvinės pagalvėlės tampa unikaliu kambario interjero akcentu. Šios baldinio audinio ypatybės leidžia gobelenui išlikti viena populiariausių ir mėgstamiausių medžiagų tarp dizainerių, dekoratorių ir paprastų žmonių.

Dar viena teigiamai vertinama gobeleno savybė – jis pasižymi tankia struktūra, todėl šis baldinis audinys yra itin tvirtas ir ilgaamžis: pažeidimai ant gobeleno atsiranda itin retai. Gobelenas taip pat turi antistatinių savybių, todėl dulkės ant jo praktiškai nenugula.

Šiandieninėje rinkoje siūlomas itin didelis gobeleno pasirinkimas. Plati įvairiaspalvių šio baldinio audinio raštų įvairovė suteikia neribotų galimybių sukurti išties išskirtinį namų interjero stilių. Verta paminėti, kad gobeleno audinys yra labai švelnus, malonus liesti, todėl ant sofos ar fotelio vilios prisėsti kiekvieną atvykusį svečią.

Veliūras. Šis baldinis audinys yra minkštas, itin malonus liesti ir atrodantis prabangiai. Veliūru apvilkti baldai atrodo elegantiškai bei dvelkia prabanga, o veliūrinės pagalvėlės tampa prašmatniu dekoro elementu, papildančiu bet kokio stiliaus kambario interjerą.

Naudinga žinoti, kad skiriama keletas veliūro rūšių, pavyzdžiui: vilnonis veliūras, drapinis veliūras ir kt., tačiau jos yra tinkamos įvairiems drabužiams siūti, ne baldams apvilkti, kadangi labiau dėvisi ir nėra itin patvarios. Baldų gamyboje yra naudojama tik viena speciali veliūro rūšis – baldinis veliūras.

Baldinio veliūro audinys, kaip ir gobeleno, yra tankios struktūros, todėl yra tvirtas bei atsparus dilimui. Baldinis veliūras išsiskiria aukšta kokybe, unikaliu stiliumi ir puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, suteikiančiomis galimybę naudoti jį minkštų baldų apmušalų gamyboje.

Verta pažymėti, kad veliūru apvilkti baldai žavi prabanga ir dera prie bet kokio interjero, todėl šis baldinis audinys neabejotinai atras vietą tiek modernaus, tiek klasikinio stiliaus namuose.

Poliesteris. Tai vienas populiariausių sintetinių pluoštų, naudojamų baldų apmušalų gamyboje. Poliesteris teigiamai vertinamas dėl savo gerų eksploatacinių savybių, ypač, kai yra dažnai naudojamas. Poliesteris ir jo audiniai yra minkšti, tvirti bei nereikalaujantys ypatingos priežiūros.

Viskozė. Tai dirbtiniu būdu iš celiuliozės pagamintas natūralus pluoštas, naudojamas kaip viena iš sudėtinių dalių baldų apmušalų gamyboje. Šis baldinis audinys savo savybėmis yra panašus į medvilnę, tačiau yra minkštesnis ir švelnesnis, labai gerai praleidžia orą. Viskozės audinys nesielektrina.

Ieškančius išskirtinio dizaino baldinių audinių sprendimų, jau 25 metus veiklą plėtojanti UAB ,,Iks Forma“ maloniai kviečia pasižvalgyti po internetinę parduotuvę www.iksforma.lt ir išsirinkti unikalius baldinius audinius jaukiems, stilingiems namams. Atvykti ir apžiūrėti gyvai baldinių audinių bei kitų audinių galite užuolaidų salonuose didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Esant poreikiui, ilgametę patirtį sukaupę salonuose dirbantys dizaino specialistai pakonsultuos stiliaus klausimais bei padės atrasti reikiamus audinius.

Different colored fabrics

Baldiniai audiniai Kaune: naudingi patarimai, kaip prižiūrėti

Siekiant, kad baldiniai audiniai Kaune tarnautų ilgiau ir džiugintų ne vienerius metus, reikėtų skirti ypatingą dėmesį jų priežiūrai. Įvairūs baldiniai audiniai reikalauja skirtingos priežiūros: jei ant vieno baldinio audinio atsiradusią dėmę galima lengvai pašalinti naudojant valiklį, kitą baldinį audinį cheminės priemonės gali negrįžtamai sugadinti. Dėl šios priežasties reikėtų iš anksto pasidomėti, koks priežiūros būdas kokiam baldiniam audiniui yra tinkamiausias. Jei nepasitikite savo žiniomis, visada rūpimus klausimus apie baldinių audinių priežiūrą galite užduoti baldų, audinių gamintojams ar pardavėjams. UAB ,,Iks Forma“ specialistai pateikia keletą bendrinių rekomendacijų, kaip prižiūrėti skirtingus baldinius audinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *