Bėgeliai užuolaidoms: pasirinkimo būdai, rūšys ir panaudojimas | Iksforma
užuolaidų bėgeliai | IKS Forma

Bėgeliai užuolaidoms: pasirinkimo kriterijai, rūšys ir panaudojimas

Bėgeliai užuolaidoms – sparčiai populiarėjantis pasirinkimas bet kokio stiliaus namų erdvėse. Bėgeliai užuolaidoms suteikia interjerui unikalumo bei elegancijos ir yra daugelio pamėgti dėl plačių pritaikymo galimybių. Skirtingi bėgelių užuolaidoms gamintojai siūlo plačią gaminių įvairovę. Dėl šios priežasties gali būti nelengva išsirinkti tinkamus bėgelius užuolaidoms. Kad būtų lengviau apsispręsti, kokius gaminius įsigyti, UAB ,,Iks Forma“ dizaino ekspertai išskiria pagrindinius bėgelių užuolaidoms pasirinkimo kriterijus, įvardija skirtingas jų rūšis bei apžvelgia panaudojimo galimybes.

Bėgeliai užuolaidoms: pagrindiniai pasirinkimo kriterijai

Bėgeliai užuolaidoms bet kurio kambario interjerui suteikia išbaigtumo vaizdą, taip pat galimybę papuošti erdvę norimomis užuolaidomis bei atlieka kitas svarbias funkcijas. Dėl šios priežasties bėgelių užuolaidoms pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Specialistai įvardija pagrindinius kriterijus, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis bėgelius užuolaidoms.

  • Kokybė. Tai – bene svarbiausias kriterijus renkantis bėgelius užuolaidoms. Bėgeliai užuolaidoms paprastai pasirenkami ne vieneriems metams, todėl verta investuoti į kokybiškus, patikimo ir rinkoje gerai pažįstamo gamintojo gaminius.
  • Užuolaidų svoris. Bėgelių užuolaidoms pasirinkimas neretai priklauso ir nuo užuolaidų audinių svorio. Su lengvomis užuolaidomis kiek paprasčiau, nes jas galima kabinti praktiškai ant visų bėgelių užuolaidoms. Tačiau jei nusprendėte kabinti sunkaus audinio užuolaidas, turėkite omenyje, kad Jums prireiks tvirtų, patikimų bėgelių. Patikimiausias sprendimas – aliumininiai užuolaidų bėgeliai. Jie tvirti, ilgaamžiai ir atlaikantys vidutinio bei sunkaus audinio užuolaidas.
  • Esamas interjeras. Renkantis bėgelius, kaip ir kitus interjero akcentus, svarbu atsižvelgti ir į erdvėje vyraujantį stilių. Klasikinio stiliaus namams puikiai tiks subtiliai elegantiški sendinto aukso spalvos, matinio sidabro spalvos ar kt. aliumininiai bėgeliai. Moderniame interjere dailiai atrodys juodos spalvos, antikinės bronzos spalvos ar kt. aliumininiai bėgeliai su įvairiais, prabangos suteikiančiais, laikikliais, antgaliais ir kt. bėgelių priedais.
  • Kabinamų užuolaidų kiekis. Nuo to, kiek ir kokias užuolaidas kabinsite, priklauso, vieno ar kelių bėgelių užuolaidoms Jums reikės. Jei kabinsite tik dienines užuolaidas, Jums reikės vieno bėgelio, jei ir dienines, ir naktines, – dviejų bėgelių. Keli bėgeliai užuolaidoms paprastai skirti tam, kad traukiamos naktinės užuolaidos nestumtų kartu su savimi dieninių.
  • Bėgelių užuolaidoms forma. Šiandien bėgelių užuolaidoms pasiūla – labai plati, todėl, pagal poreikį, galima rinktis įvairiausių formų gaminius: kvadrato, ,,U“ formos ir kt. Bėgelių užuolaidoms formą rinkitės atsižvelgdami į kambario interjerą bei vietą, kurioje norėsite kabinti bėgelius.

Lubiniai bėgeliai užuolaidoms: rūšys ir panaudojimo galimybės

Lubiniai bėgeliai užuolaidoms – vienas populiariausių bėgelių pasirinkimų. Lubiniai bėgeliai užuolaidoms montuojami prie lubų arba sienų, taip pat įleidžiami į lubas. Lubiniai bėgeliai užuolaidoms turi plačias pritaikymo galimybes bet kokio stiliaus interjere, yra lengvi, tačiau kartu ir itin patvarūs. Šiandieninė lubinių bėgelių pasiūla – labai plati, o jų panaudojimas – pats įvairiausias. UAB ,,Iks Forma“ specialistai įvardija skirtingas lubinių bėgelių rūšis bei apžvelgia jų panaudojimo galimybes. Visus minimus lubinius bėgelius užuolaidoms ir kitus bėgelius užuolaidoms galite apžiūrėti bei įsigyti įmonės internetinėje svetainėje www.iksforma.lt arba užuolaidų salonuose didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

,,U-1“ aliuminio profilio lubiniai bėgeliai užuolaidoms. Šie aliumininiai lubiniai bėgeliai užuolaidoms yra kvadratinės formos. ,,U-1“ aliuminio profilio lubiniai bėgeliai užuolaidoms yra išlenkti ir ploni, todėl yra beveik nepastebimi ant baltų lubų, tad tai – puikus pasirinkimas tuo atveju, jei nenorite, kad užuolaidų bėgeliai labai kristų į akį. Šie lubiniai bėgeliai labiausiai tinkami lengvoms ir vidutinio svorio užuolaidoms kabinti.

,,U“ profilio lubiniai bėgeliai užuolaidoms. Šie lubiniai bėgeliai užuolaidoms yra pagaminti iš kokybiško aliuminio, todėl pasižymi patvarumu, bet tuo pačiu yra lengvi. ,,U“ profilio lubiniai bėgeliai užuolaidoms yra beveik nepastebimi ant lubų, kadangi yra apvalios formos ir nedideli. Šie lubiniai bėgeliai labiausiai tinka lengvo ir vidutinio sunkumo užuolaidų audiniams. Plati spalvinė gama suteikia neribotų galimybių ,,U“ profilio lubinius bėgelius užuolaidoms skoningai priderinti prie esamo namų ar bet kurio kambario interjero.

Įmontuojami lubiniai bėgeliai užuolaidoms. Iš aliuminio pagaminti įmontuojami lubiniai bėgeliai užuolaidoms išsiskiria tuo, jog yra tvirtinami į gipsą, gręžiami tiesiai prie profilio. Tačiau įmontuojamų lubinių bėgelių sienelės nepriekaištingai uždengia gipso pjūvių kraštus, todėl lubų paviršius išlieka vientisai lygus.

Stiprinti lubiniai bėgeliai užuolaidoms. Šie iš aliuminio pagaminti lubiniai bėgeliai užuolaidoms yra labai panašūs į ,,U“ profilio lubinius bėgelius, tačiau skiriasi tuo, jog yra šiek tiek didesni. Stiprintus lubinius bėgelius rekomenduojama rinktis toms erdvėms, kuriose reikia kabinti sunkaus audinio užuolaidas ir didesniuose aukščiuose, pavyzdžiui: svetainėje prabangaus audinio naktinėms užuolaidoms pakabinti. Stiprinti lubiniai bėgeliai užuolaidoms – patikimi ir ypatingai tvirti. Dar vienas iš šių lubinių bėgelių privalumų – patogus slankiojimas.

Dviejų takų lubiniai bėgeliai užuolaidoms

Vienas šių bėgelių privalumų – iš aliuminio pagaminti dviejų takų lubiniai bėgeliai užuolaidoms yra greitai ir lengvai montuojami tiesiai į lubas be jokių papildomų laikiklių. Dviejų takų lubiniai bėgeliai puikiai atlaiko lengvo ir vidutinio sunkumo užuolaidas. Ant jų gali būti kabinamos ir dieninės, ir naktinės užuolaidos miegamajame, svetainėje ar kitoje namų erdvėje, jei norima, kad traukiojamos užuolaidos netrukdytų vienos kitoms.

Dviejų takų lubiniai bėgeliai užuolaidoms su borteliu. Iš aliuminio pagaminti dviejų takų lubiniai bėgeliai užuolaidoms yra su 4 cm borteliu, kuris yra skirtas paslėpti susidarančius tarpus tarp užuolaidų ir lubų bei iš ten sklindantį šviesos srautą. Ant šių bėgelių, kaip ir ant įprastų dviejų takų lubinių bėgelių, gali būti kabinamos ir dieninės, ir naktinės užuolaidos.

Trijų takų lubiniai bėgeliai užuolaidoms. Šie lubiniai bėgeliai užuolaidoms yra labai populiarus pasirinkimas viešojo sektoriaus (viešbučių) užsakymuose, kai galioja visiško užtamsinimo reikalavimas. Naktinės užuolaidos gali būti lengvai bei patogiai traukiojamos atskiruose lubinio bėgelio takuose užtraukiant jas viena už kitos – taip užtikrinama, jog pro užuolaidas visiškai nepraeis šviesa.

Lubiniai bėgeliai užuolaidoms, valdomi virve. Lubiniai bėgeliai užuolaidoms, valdomi virve – puikus pasirinkimas tuo atveju, kai norisi tyliai, tačiau tuo pačiu ir sklandžiai valdyti užuolaidas. Šie lubiniai bėgeliai gali atlaikyti net ir didelius (iki 20 kg) audinių svorius, todėl ant jų galima drąsiai kabinti net ir sunkiausias užuolaidas bet kuriame kambaryje. Lubiniai bėgeliai užuolaidoms naudojami pageidaujant juos valdyti iš šono ar esant nestandartinių formų (pvz., trapecijos formos) langams.

Verta žinoti, kad visos apžvelgtos lubinių bėgelių rūšys pagal poreikį gali būti pritaikomos bet kuriame interjere. Tačiau jei Jums reikalinga papildoma konsultacija, kokiu atveju kurį lubinį bėgelį užuolaidoms geriausia pasirinkti, kreipkitės į specialistus. Profesionali UAB ,,Iks Forma“ komanda, sukaupusi ilgametę patirtį dizaino srityje, ne tik atsakys į Jums rūpimus klausimus, tačiau taip pat padės Jums išsirinkti priimtiniausią sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *