Dieninės užuolaidos | Stilingas interjero aksesuaras | Iksforma

Dieninės užuolaidos – stilingas ir praktiškas namų interjero aksesuaras

Dieninės užuolaidos – madinga ir praktiška namų interjero detalė. Stilingos dieninės užuolaidos suteikia namams jaukumo ir išbaigtumo vaizdą, tuo pačiu pagyvindamos namų aplinką. Dieninės užuolaidos pridengia langus, taip iš dalies apsaugodamos namus nuo pašalinių žvilgsnių bei tiesioginių saulės spindulių. Tačiau interjero specialistai teigia, kad siekiantiems maksimaliai išnaudoti dieninių užuolaidų privalumus, verta skirti didelį dėmesį jų pasirinkimui. Visgi žinant keletą dieninių užuolaidų pasirinkimo subtilybių, galima lengvai išsirinkti stilingus langų aksesuarus, padėsiančius sukurti išskirtinį namų interjerą.

Stilingos dieninės užuolaidos: kokius audinius rinktis skirtingoms namų erdvėms?

Stilingos dieninės užuolaidos yra siuvamos iš įvairių medžiagų. Naudinga žinoti, kad skirtingi dieninių užuolaidų audiniai pasižymi savitomis savybėmis. Tai reiškia, kad iš audinio, tinkančio svetainės dieninėms užuolaidoms, pasiūtos užuolaidos nebūtinai tiks miegamojo dieninėms užuolaidoms. Dėl šios priežasties verta žinoti, kuo vienos medžiagos skiriasi nuo kitų, – taip galima lengvai atsirinkti ir pritaikyti skirtingus dieninių užuolaidų audinius įvairiose namų erdvėse.

  • Organza. Tai vienas populiariausių dieninių užuolaidų audinių. Organza yra itin plonas, permatomas, standus nuostabaus grožio audinys. Iš organzos pasiūtos stilingos dieninės užuolaidos suteikia interjerui lengvumo pojūtį ir puikiai tinka svetainei bei miegamajam. Iš šios medžiagos pasiūtos užuolaidos yra universalios ir gali būti derinamos su bet kokiu kitu audiniu, taip pat yra atsparios blukimui bei lengvai prižiūrimos. 
  • Šilkas. Šilkinės užuolaidos yra gana sunkios, todėl puikiai tinka prie prašmatnaus interjero. Elegantiškos šilkinių dieninių užuolaidų klostės krisdamos ant grindų sukuria išskirtinai patrauklų vaizdą. Bene vienintelis šių užuolaidų minusas – šilkinės dieninės užuolaidos nuo saulės spindulių gali šiek tiek pablukti ir ilgainiui prarasti savo estetinę išvaizdą.
  • Medvilnė. Iš medvilnės pasiūtos užuolaidos pasižymi ypatingu lengvumu. Iš šios medžiagos pasiūtos dieninės užuolaidos atrodo dailiai, be to, jos nereikalauja ypatingos priežiūros. Medvilninės užuolaidos labai dera ne tik prie klasikinio, bet ir modernaus namų interjero.
  • Linas. Tai viena seniausių tekstilės rūšių, pasižyminti tvirtumu, ilgaamžiškumu ir yra ekologiška. Lininės dieninės užuolaidos daugelio mėgstamos dėl savo lengvumo bei oro pralaidumo. Nors lininės užuolaidos – nemirštanti klasika, jos taip pat puikiai dera ir prie šiuolaikiško namų interjero. Lininės dieninės užuolaidos tinka įvairioms namų erdvėms.
  • Poliesteris. Poliesteris pasižymi ypatingu tvirtumu ir ilgaamžiškumu, o jo audinys yra ganėtinai tankus. Poliesteris nepraleidžia saulės šviesos, todėl iš jo pasiūtas dienines užuolaidas rekomenduojama rinktis šviesiems kambariams.
  • Nėriniai. Tai ne toks dažnas, tačiau itin originalus pasirinkimas. Nėriniuotas stilingas dienines užuolaidas tinkamai priderinus prie esamo interjero, galima sukurti išties unikalų namų stilių. Iš šio audinio pasiūtos užuolaidos labiausiai tinka vasarnamių, sodybų interjerams. Verta žinoti, kad nėriniuotų užuolaidų priežiūra nėra sudėtinga, tačiau jas rekomenduojama skalbti rankomis, kad šios ilgiau tarnautų ir nepakeistų estetinės išvaizdos.

Ieškančius išskirtinio dizaino užuolaidų sprendimų, jau 25 metus veiklą plėtojanti UAB ,,Iks Forma“ maloniai kviečia pasižvalgyti po internetinę parduotuvę www.iksforma.lt ir išsirinkti unikalius dieninių užuolaidų audinius jaukiems, stilingiems namams. Atvykti ir apžiūrėti gyvai dieninių užuolaidų bei kitų audinių galite užuolaidų salonuose didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Esant poreikiui, ilgametę patirtį sukaupę salonuose dirbantys dizaino specialistai pakonsultuos stiliaus klausimais bei padės atrasti reikiamus gaminius.

Šviesios dieninės užuolaidos – iš mados neišeinanti klasika namų interjere

Šviesios dieninės užuolaidos – niekada iš mados neišeinantis pasirinkimas bet kurių namų interjerui. Šviesios dieninės užuolaidos dažniausiai pasirenkamos todėl, nes geriau atspindi natūralią šviesą. Ne paslaptis, kad natūralios šviesos kontrolė namuose yra būtina, todėl reguliuoti jos kiekį, patenkantį į patalpą, galima naudojant šviesias dienines užuolaidas.

Bene dažniausiai namų interjerui padailinti pasirenkamos baltos užuolaidos. Tai – ilgaamžis sprendimas, kurio nereikia dažnai keisti, kadangi baltas dienines užuolaidas galima lengvai priderinti prie bet kurio kito interjero elemento. Taip pat gali būti pasirenkami ir kiti šviesių dieninių užuolaidų atspalviai – balti, šampaniniai, gelsvi, dramblio kaulo spalvos ir kt. Šių atspalvių šviesios dieninės užuolaidos padeda akcentuoti natūralią šviesą bei papildomai pašviesina namų erdvę. Verta žinoti, kad griežtų apribojimų, prie ko reikėtų derinti šviesias dienines užuolaidas – nėra: jas galima derinti prie sienų, naktinių užuolaidų spalvos, baldų ar kt. interjero elementų.

Planuojantiems sukurti naują, ar atnaujinti esamą patalpos interjero stilių, dizaineriai pateikia praktišką ir stilingą patarimą: jei norite kambariui suteikti daugiau erdvumo, patalpoje pakabinkite tik šviesias dienines užuolaidas.

Tamsios dieninės užuolaidos – originalus sprendimas šiuolaikiškam interjerui

Tamsios dieninės užuolaidos nėra toks dažnas pasirinkimas kaip šviesios dieninės užuolaidos. Dizainerių teigimu, tamsesnių atspalvių – mėlynos, raudonos, juodos ir kt. – dieninės užuolaidos sugeria saulės spindulių šviesą ir patamsina kambarį. Dėl šios priežasties tamsias dienines užuolaidas, dekoruotas stambiais ornamentais, taip pat pasiūtas iš tankesnių audinių, rekomenduojama rinktis šviesesniuose kambariuose.

Nors tamsios dieninės užuolaidos ir nėra itin dažnas pasirinkimas, vis dėlto jos gali tapti išskirtiniu šiuolaikiškų namų interjero akcentu. Tinkamai parinktos ir prie esamo interjero priderintos stilingos tamsios dieninės užuolaidos gali papildyti erdvę elegancijos, prašmatnumo įspūdžiu, be to, suteikti atspalvį visam erdvės stiliui. Ieškantiems originalių interjero sprendimų, specialistai pataria tamsias dienines užuolaidas kambaryje pakabinti vienas, be naktinių užuolaidų.

Be kitų privalumų, tamsios dieninės užuolaidos yra ir funkcionalus interjero elementas. Dažna problema namuose tampa baldų, kilimų, grindų ir kt. interjero dalių blukimas. Tamsios dieninės užuolaidos labai naudingos tokiuose kambariuose, į kuriuos patenka didelis saulės spindulių kiekis: jos apsaugo spalvas nuo pakitimų. Tačiau renkantis tamsias, kaip ir kitas, dienines užuolaidas bei siekiant maksimaliai išnaudoti jų funkcionalumą, ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į jų kokybę. Iš prastų, nekokybiškų audinių pasiūtos dieninės užuolaidos ilgainiui gali ne tik neapsaugoti baldų ir kt. interjero aksesuarų nuo saulės spindulių, bet ir pakeisti spalvą bei prarasti savo estetinę išvaizdą.

Dieninės užuolaidos – praktiškas ir stilingas kiekvienų namų interjero akcentas. Jei ieškote stilingų, kokybiškų šviesių dieninių užuolaidų ar tamsių dieninių užuolaidų audinių, kreipkitės į užuolaidų saloną UAB ,,Iks Formą“. Ilgametę patirtį sukaupę profesionalūs interjero dizaineriai bei patyrę gaminių konsultantai Jums galės pasiūlyti ne tik kruopščiai atrinktus, populiariausius patikimų gamintojų, kokybiškus dieninių užuolaidų audinius, bet ir padės skoningai suderinti interjero dekoro elementus bei pateiks daug naudingų patarimų. Esant poreikiui, užuolaidų salonas taip pat vykdo ir didmeninius užsakymus internetu bei parduoda dienines užuolaidas, naktines užuolaidas ir kt. audinius, taip pat užuolaidų karnizus namų interjerui urmu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *