Lauko audiniai | Atsinaujinkite terasą | Iksforma
Iksforma baltai juoda sofa

Metas atnaujinti terasą: lauko audiniai ją pakeis neatpažįstamai

Jau keletą metų turite terasą ir vaizdas ima nedžiuginti? Nebūtina visko kardinaliai keisti, perdažyti ar konstruoti iš naujo. Gali užtekti vos kelių elementų, kad jūsų pavasario ir vasaros linksmybių bei poilsio oazė pasikeistų neatpažįstamai. Specialistai kardinaliam, tačiau taupiam atnaujinimui siūlo atsigręžti į lauko audinius – užsisakyti terasai lauko užuolaidas, kurios suteiks privatumo, saugos nuo saulės ir vėjo, bus itin funkcionalios ir papuoš jūsų mylimą erdvę. O jei norite visiškos darnos ir harmonijos, tas pats audinys puikiai tiks baldams, pagalvėlėms, sūpynėms ar hamakui.

Atnaujinti pabodusią pavėsinę ar terasą padės netradicinis sprendimas – lauko užuolaidos

Vasara – tai draugų, linksmybių ir ilgų vakarų metas, kuomet kuo daugiau laiko norime leisti gamtoje, lauke. Čia ne tik leidžiame laiką su draugais, bet ir skaitome, geriame kavą, pusryčiaujame lėtais savaitgalio rytais, deginamės. Na, o jei gyvenate privačiame name, žinoma, kad mėgstamiausia jūsų vasaros vieta bus pavėsinė ar terasa. Jei ši vieta jau reikalauja atnaujinimo, jums pabodo jos vaizdas, dizainas, o gal iki šiol šiai vietai nesuteikėte pakankamai jaukumo ir privatumo – lauko užuolaidos taps puikiu išsigelbėjimu.

Lauko audiniai kuo toliau, tuo labiau užkariauja žmonių širdis. Prieš keletą metų lauke kabinti užuolaidas gal ir buvo keista praktika, tačiau ji tikrai pasiteisino, todėl dabar tokiam žingsniui ryžtasi daugelis. Ne paslaptis, kad net dizaineriai tekstilę tituluoja interjero karaliene, todėl ši tikrai turi magiškų galių visiškai pakeisti bendrą vaizdą.

Užuolaidos lauko terasai ar pavėsinei turi daugybę privalumų, kuriuos aptarsime, tačiau pirmiausia jos papildo vietos dizainą, pagyvina, atnaujina jį. Kadangi lauko audiniai gali būti įvairių spalvų ir raštų, jums nereikės rinktis tradicinių žemės spalvų. Prie medinės terasos puikiai atrodys vyšnių spalva, vyno spalva, geltona ar garstyčių atspalvis, o jei norite akiai mielo vasaros tono – galite rinktis žalias užuolaidas lauko terasai. Karališka mėlyna puikiai derės prie pilkai dažytos terasos ir suteiks prabangos įspūdį.

Neverta bijoti ir visai šviesių spalvų, nes lauko audiniai labai praktiški, lengvai prižiūrimi. Jei suderinsite medį ir šampano spalvą ar kreminį atspalvį, balintos kavos toną – gausite kontrastingą, tačiau labai gražų ir madingą rezultatą. Šviesios spalvos taip pat derės ir prie pilkai, juodai, tamsiai rudai dažytos terasos.

Terasų užuolaidos saugo nuo vėjo, saulės ir suteikia privatumo

Be to, kad užuolaidos lauko terasai ją atnaujins ir pakeis pabodusį vaizdą, jos taip pat suteiks ir daugybę kitų privalumų. Visų pirma, tokios užuolaidos labai pasitarnaus vėsiais pavasario ir vasaros vakarais, kuomet pakyla šaltesnis vėjas ar ima lyti. Užuolaidos puikiai apsaugos tiek nuo vėjo, tiek nuo šoninio lietaus, todėl nesugadins vakaro su šeima ar draugais. Lauko užuolaidos yra ganėtinai sunkios, todėl vėjas jų taip lengvai nepakels.

Lauko užuolaidų audiniai yra ne tik impregnuoti bei dengti akrilu, todėl atsparūs vandeniui, tačiau ir tvirti, stiprūs bei taip greitai neblunkantys, todėl gali būti naudojami ir itin vėjuotose, ir drėgnose, ir labai saulėtose vietose. Tokios lauko užuolaidos apsaugos nuo karštų saulės spindulių, akinančios saulės šviesos, o maistas terasose ir pavėsinėse bus apsaugotas nuo įvairiausių vabzdžių.

Jei jūsų kiemas nėra labai didelis, namai kvartale išsidėstę arti vienas kito, o terasa gerai matoma nuo gatvės, lauko užuolaidos apsaugos ir jūsų privatumą, kad vakaras su draugų kompanija apsieitų be pašalinių žvilgsnių. Sutemus užuolaidos suteiks jaukumo, papildomos šilumos, saugos žvakių liepsną nuo vėjo, o jūsų kūnus nuo vakare nubundančių uodų.

iksforma juodai baltos užuolaidos

Lauko audiniai pritaikomi ne tik užuolaidoms siūti

Iš laukui skirtų audinių galima siūti įvairiausias užuolaidas. Kadangi jų ilgis siekia 2,80 metro, šis audinys tiks ir terasoms su stacionariu stogu, kurios yra įrengtos prie jūsų namo, ir pavėsinių šonams. Užuolaidos puikiai atrodys ne tik užtrauktos, bet ir suimtos bei dailiai surištos ar susegtos šonuose. Jos įrėmins pavėsinę ar terasą, taps stiliaus akcentu.

Jei norite atnaujinti terasą iš pagrindų, o joje stovi seni, ne itin jūsų mylimi baldai, juos taip pat nesunkiai atnaujinsite su lauko audiniais. Galite rinktis skirtingą nei lauko užuolaidų audinio spalvą ir sukurti tarsi ispanišką stilių, kur vyraus daugiau ryškių spalvų, raštų. Tuomet terasoje galėsite auginti įvairiaspalves gėles, baldus puošti įvairių spalvų pagalvėmis, pakabinti spalvotas lemputes, stalą puošti skirtingais indais. Toks terasos dizainas sukurs šventišką, jaukų, pašėlusį vaizdą.

Jei mėgstate gamtą ir boho stilių, auginate daug augalų, mėgstate medį, liną, smėlį ir jūrą, rinkitės žalsvus ar jūros mėlynumo atspalvius lauko baldams ir derinkite su natūralia lino spalva ar balintos kavos spalva užuolaidoms. Prie tokio spalvų derinio tikrai tiks iš atostogų parsivežtos kriauklės, smėlio kompozicijos butelyje, žvakės, žali augalai ir gėlės baltais, melsvais žiedais, o dar labiau derės šalia pakabintas supamasis krėslas ar hamakas, pasiūtas iš to paties lauko audinio. Terasa išties atrodys lyg iš prabangiausių pajūrio kurortų atviruko.

Jei vis tik nemėgstate per daug spalvų, lauko baldams rinkitės tokį patį audinį kaip ir lauko užuolaidoms, o pagalvėles ant lauko baldų galėsite rinktis vienu tonu šviesesnes ar vienu tonu tamsesnes nei jūsų pasirinktas baldų ir užuolaidų audinys. Tokiu pasirinkimu išlaikysite itin subtilų stilių, o jūsų terasos akcentu taps būtent lauko užuolaidos ir baldai.

Lauko audinius galima rinktis ne tik parduotuvėse, bet ir internetu

Terasų užuolaidoms ir lauko baldams geriausia rinktis polipropileno audinį, poliesterį ar šimtaprocentinį akrilo audinį. Jie yra stori, tvirti, atsparūs vandeniui, mažiau blunkantys, impregnuoti, todėl bus funkcionalūs ir ilgai tarnaus. Be to, jie pasižymi spalvų gausa, todėl nereikės rinktis iš nedidelės bazinių spalvų paletės.

Patiems gali būti sunku išsirinkti patį geriausią audinį, susirasti siuvėją, dizainerį, kad būtų tiksliai įgyvendintos jūsų idėjos. Todėl geriausia kreiptis į specialistus, kad jie patartų, padėtų išsirinkti, o, geriausia, – ir pasiūtų tokias užuolaidas, kokių jums norisi. Būtent patyrę specialistai gali pasiūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį, o patyrę siuvėjai – pasiūti užuolaidas taip, kad jums jas būtų patogu užkabinti, prireikus nukabinti ir išskalbti.

Užuolaidų salonai „Iks Forma“ dirba daugiau nei 25-erius metus, savo veiklą vysto salonuose Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, taip pat audiniais bei įvairiomis detalėmis prekiauja internete, tinklalapyje www.iksforma.lt, todėl konsultuotis su profesionalia, atsakingai surinkta specialistų komanda galima iš kiekvieno Lietuvos bei užsienio kampelio. Patyrę savo srities profesionalai patars, pakonsultuos, padės išsirinkti geriausią audinį, įgyvendins kiekvieną jūsų norą, o lauko užuolaidos atrodys nepriekaištingai ir tarnaus ilgus metus.

Mūsų siūlomų lauko audinių panaudojimo galimybės – labai plačios. Šie audiniai gali būti panaudojami dvejopai: minkštosioms ir kitoms lauko baldų dalims, taip pat ir lauko užuolaidoms siūti. Rinkitės iš stilingų, prašmatnių bei kokybiškų lauko audinių užuolaidoms ir baldams, kuriuos rasite mūsų internetinėje www.iksforma.lt, taip pat ir fizinėse parduotuvėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *